Connecticut

poleć serwis drukuj

26. Finał WOŚP w New Britain

01-04-2018

Wolontariusze ze...
Celem 26. Finału...
Tak w Haller Post...

13 stycznia br. Polonia w Connecticut włączy się do 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działać będą tu dwa sztaby – jeden przy Polskiej Szkole Sobotniej w Stamford, zaś drugi przy Szkole Języka Polskiego im. Jana Pawła II w New Britain. Poza tradycyjną uliczną zbiórką pieniędzy do puszek w New Britain odbędzie się też specjalna impreza z muzyką na żywo.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w New Britain odbędzie się 13 stycznia o godz. 19 w Haller Post (112 Grove St.). W programie są m.in. zabawa z zespołem Windstar, występ The Falcons, tradycyjne światełko do nieba oraz licytacja przedmiotów z Polski. Są to m.in. koszulki, kalendarze, termosy czy zegary ścienne.

Sponsorem głównym imprezy jest Haller Post, zaś patronem medialnym „Biały Orzeł”. Zakup biletów i rezerwacje dostępne są u Magdy (tel. 860-518-5798), Ani (860-384-5032), Ali (860-839-2427) i Rafała (860-839-2873) lub pod e-mailem: wospct@gmail.com.

Łącznie na terenie Stanów Zjednoczonych działać będzie 6 sztabów WOŚP: 2 w stanie Connecticut i po jednym w stanach Nowy Jork i New Jersey oraz w Chicago i San Francisco.

Dla noworodków     

W Polsce 26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018 roku, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

W najbliższym finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP. – Wybór celu finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy, zwłaszcza w ostatnich dniach, widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Owsiak.

Neonatologia była celem finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3,844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121,909,333.39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1,160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Ambitne plany

Za pieniądze zebrane podczas 26. Finału WOŚP planuje zakupy dla oddziałów podstawowych, w których na świat przychodzi większość dzieci. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Plany jak zawsze mamy ambitne, ale wszystko zależy od wyniku finału – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP. – Jeśli jednak efekt zbiórki będzie tylko zbliżony do rekordowej akcji przed rokiem, to wiemy, że dzięki naszemu wsparciu będzie szansa na wyraźne podniesienie poziomu opieki medycznej w neonatologii i znaczne wyrównanie szans leczenia na wszystkich poziomach referencyjności oddziałów. A to oznacza uratowane życia najmłodszych pacjentów – dodaje.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com