Connecticut

poleć serwis drukuj

Sędzia odrzucił roszczenie plemienia Schaghticoke Tribal Nation

01-05-2018

Sąd w Kent, CT, odrzucił roszczenia rdzennych Amerykanów, którzy domagają się od Connecticut ponad 600 milionów dolarów zadośćuczynienia za ziemię, którą jak twierdzi plemię, stan przejął ponad sto lat temu.

W 11-stronicowej decyzji sędzia Thomas Moukawsher odrzucił roszczenie Schaghticoke Tribal Nation, które czuje się właścicielem tej ziemi. Uznał jednak za zasadne inne roszczenia w pozwie, w tym domniemaną własność niektórych hipotek plemienia.

Naród Plemienia Schaghticoke napisał w pozwie, że w latach 1801-1918 stan przejął 2,000 akrów z rezerwatu o powierzchni 2,400 akrów w zachodnim Connecticut, bez żadnej rekompensaty dla plemienia. Teraz chcą dostać 610 milionów dolarów. Swoje roszczenia plemię oparło na dwóch rezolucjach ustawodawczych z 1736 i 1752 roku.

Prawnik plemienia Austin Tighe nie wykluczył wniesienia apelacji.

ar

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com