Connecticut

poleć serwis drukuj
W grudniu w...

Wydział Ochrony Zdrowia ostrzega przed grypą

01-05-2018

Coraz więcej zachorowań na grypę w Connecticut. Według statystyk opracowanych przez Departament Zdrowia Publicznego, w połowie grudnia choroba ta zabiła trzy osoby.

W stanie potwierdzono laboratoryjnie 355 przypadków grypy, a do 16 grudnia 144 osoby zostały hospitalizowane – wynika z najnowszego raportu stanowego wydziału zdrowia. Tydzień wcześniej zanotowano 255 potwierdzonych przypadków i 98 hospitalizacji.

Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób ogłosiło niedawno, że Connecticut jest jednym z 23 stanów o „rozprzestrzeniającej się” aktywności grypy, co oznacza, że wirus dotarł już do wszystkich zakątków stanu. Odsetek wizyt w izbach przyjęć z powodu grypy wzrósł w całym stanie do 5.6 procent.

ar

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com