Connecticut

poleć serwis drukuj
Od nowego roku...

Zmiany w prawie Connecticut

01-05-2018

Od poniedziałku 1 stycznia w Connecticut obowiązuje 8 nowych praw. Dotyczą one m.in. kupowania biletów na koncerty, kierowców Ubera czy pokrywania kosztów leczenia zatruć niedozwolonymi substancjami. 

Od 1 stycznia stanowy Departament Pojazdów Silnikowych jest zobowiązany do rozpoczęcia sprzedaży pamiątkowych tablic rejestracyjnych Hartford Whalers. Z 60 dolarów opłaty, 15 trafi do Departamentu, a pozostała część zostanie zdeponowana na rzecz Centrum Medycznego dla Dzieci w Connecticut.

Jedna z nowych ustaw zakazuje Departamentowi ds. Wychowania umieszczenia osób poniżej 18 lat w odosobnieniu. – Nie chciałbym, aby ktokolwiek inny przechodził przez te psychologiczne tortury, których doświadczyłem – powiedział prawodawcom 35-letni Keishar Tucker z New Haven, który w wieku 17 lat przebywał w izolatce.

Nowym regulacjom będą podlegać firmy takie jak Uber i Lyft. Będą musiały się corocznie rejestrować się w stanowym Departamencie Transportu i uiścić opłatę w wysokości 5,000 dolarów. Będą również zobowiązane do kontroli wszystkich swoich kierowców i zakazania pracy osobom, które w ciągu ostatnich siedmiu lat zostały skazane za niektóre przestępstwa, w tym kierowanie autem pod wpływem alkoholu, oszustwo, przestępstwo na tle seksualnymi czy przemocy. Jeśli firma nie będzie tego przestrzegać, stan może cofnąć jej licencję.

W Connecticut zmieniły się również przepisy dotyczące zakupu biletów na koncerty, zawody sportowe czy inne występy przez internet. Przeciwnicy korzystania z programów komputerowych przekonali prawodawców, że umożliwiają one ludziom szybkie kupowanie ogromnych ilości pożądanych biletów i odsprzedawanie ich na rynku wtórnym. W pracach nad nowymi przepisami na szczeblu federalnym brał udział m.in. senator Richard Blumenthal.

Inna zmiana dotycząca biletów dotyczy zakazu sprzedaży biletów, których nie można odsprzedać. Nikomu nie będzie można już odmówić wejścia na wydarzenie z powodu zakupu biletu na rynku wtórnym.

Inne, nowe zmiany w prawie dotyczą pokrywania kosztów leczenia przez osoby zatrute tzw. dopalaczami, rozszerzenia katalogu uprawnionych do ubezpieczenia niepłodności o osoby z diagnozą choroby nowotworowej oraz rozliczania się seniorów z fiskusem.  

ar

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com