Connecticut

poleć serwis drukuj
Od nowego roku...

Zmiany w prawie Connecticut

01-05-2018

Od poniedziałku 1 stycznia w Connecticut obowiązuje 8 nowych praw. Dotyczą one m.in. kupowania biletów na koncerty, kierowców Ubera czy pokrywania kosztów leczenia zatruć niedozwolonymi substancjami. 

Od 1 stycznia stanowy Departament Pojazdów Silnikowych jest zobowiązany do rozpoczęcia sprzedaży pamiątkowych tablic rejestracyjnych Hartford Whalers. Z 60 dolarów opłaty, 15 trafi do Departamentu, a pozostała część zostanie zdeponowana na rzecz Centrum Medycznego dla Dzieci w Connecticut.

Jedna z nowych ustaw zakazuje Departamentowi ds. Wychowania umieszczenia osób poniżej 18 lat w odosobnieniu. – Nie chciałbym, aby ktokolwiek inny przechodził przez te psychologiczne tortury, których doświadczyłem – powiedział prawodawcom 35-letni Keishar Tucker z New Haven, który w wieku 17 lat przebywał w izolatce.

Nowym regulacjom będą podlegać firmy takie jak Uber i Lyft. Będą musiały się corocznie rejestrować się w stanowym Departamencie Transportu i uiścić opłatę w wysokości 5,000 dolarów. Będą również zobowiązane do kontroli wszystkich swoich kierowców i zakazania pracy osobom, które w ciągu ostatnich siedmiu lat zostały skazane za niektóre przestępstwa, w tym kierowanie autem pod wpływem alkoholu, oszustwo, przestępstwo na tle seksualnymi czy przemocy. Jeśli firma nie będzie tego przestrzegać, stan może cofnąć jej licencję.

W Connecticut zmieniły się również przepisy dotyczące zakupu biletów na koncerty, zawody sportowe czy inne występy przez internet. Przeciwnicy korzystania z programów komputerowych przekonali prawodawców, że umożliwiają one ludziom szybkie kupowanie ogromnych ilości pożądanych biletów i odsprzedawanie ich na rynku wtórnym. W pracach nad nowymi przepisami na szczeblu federalnym brał udział m.in. senator Richard Blumenthal.

Inna zmiana dotycząca biletów dotyczy zakazu sprzedaży biletów, których nie można odsprzedać. Nikomu nie będzie można już odmówić wejścia na wydarzenie z powodu zakupu biletu na rynku wtórnym.

Inne, nowe zmiany w prawie dotyczą pokrywania kosztów leczenia przez osoby zatrute tzw. dopalaczami, rozszerzenia katalogu uprawnionych do ubezpieczenia niepłodności o osoby z diagnozą choroby nowotworowej oraz rozliczania się seniorów z fiskusem.  

ar

wróć

Fotorelacje

Jasełka w Polskiej Szkole Jagiellonów w Passaic

16 grudnia 2017 r. w Polskiej Szkole Jagiellonów w Passaic odbył się doroczny bożonarodzeniowy spektakl. Jasełka przygotowali uczniowie według scenariusza opracowanego przez nauczycieli na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Fot. Archiwum PS Jagiellonów/Stanisław Kubasek

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
01-19-2018
Spotkanie z piłkarzami Legii Warszawa w Clearwater
01-20-2018
Gala Chopinowska w Atlancie
01-20-2018
Mecz Legii Warszawa z Atletico National
01-20-2018
Teatrzyk przygotowany przez uczniów z okazji Dnia Babci i Dziadka w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki
01-20-2018
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com