Connecticut

poleć serwis drukuj

Wigilia i wizyta św. Mikołaja w Polskiej Szkole Sobotniej w Hartford

01-05-2018

W szkolnej wigilii...
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

Szkolna wigilia jest już w Polskiej Szkole Sobotniej w Hartford tradycją. Organizowana od kilkunastu lat gromadzi przy wspólnym stole najstarszych uczniów. Od kilku lat klasa VII zaprasza także do udziału młodszych kolegów i koleżanki z klas VI, V i IV. Pomysł zorganizowania szkolnej wieczerzy narodził się po rozmowie z pewną uczennicą, która stwierdziła, że w jej domu nie ma wigilii. Wtedy postanowiono, że Polska Szkoła postara się odtworzyć klimat tradycyjnych, polskich świąt.

Tegoroczna wigilia była jak zawsze okazją do miłego spotkania i złożenia sobie świątecznych życzeń. O to, by na pięknie udekorowanym stole pojawiły się wigilijne dania, zadbali rodzice, którzy przygotowali posiłek.

W grudniu wszystkich uczniów PSS w Hartford odwiedził także św. Mikołaj, który rozdał dzieciom upominki. Była także okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com