Connecticut

poleć serwis drukuj

Bożonarodzeniowy spektakl w Polskiej Szkole Sobotniej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Derby

01-05-2018

Jasełka...
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

W sobotni wieczór 16 grudnia 2017 r. uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Derby zabrali widzów zgromadzonych w sali gimnastycznej w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. I choć akcja jasełek koncentrowała się wokół wydarzeń, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, to scenariusz przedstawienia powstał także w oparciu o „Małego Księcia” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, a cała fabuła nawiązywała do czasów współczesnych.

Klimat świąt

„W poszukiwaniu miłości” – tak brzmiał tytuł jasełek wystawionych w Polskiej Szkole Sobotniej w Derby. – W przedstawieniu pojawiały się odniesienia do czasów współczesnych, do tego, jak wygląda życie wielu dzisiejszych rodzin. Przesłanie, jakie niesie ze sobą betlejemski żłóbek, jest proste, a zarazem piękne w swej prostocie: niezależnie gdzie i w jakich czasach żyjemy, najważniejsza jest miłość – wyjaśnia pani Wioletta Jusiński, dyrektor PSS w Derby. Za opracowanie scenariusza odpowiedzialne były pani Alina Zawojski i pani Aneta Matyszczyk.

Jasełka przygotowali przede wszystkim uczniowie klasy 7 i 8, jednak w spektakl zaangażowane były dzieci z wszystkich klas. – Przedszkolaki, dzieci z zerówki i pierwszoklasiści wystąpili jako pastuszkowie i aniołki, trzecioklasiści przedstawili taneczną pantomimę, na scenie pojawili się też czwarto- i piątoklasiści, a uczniowie klasy 6 pod kierownictwem pani Basi Wojcieszak zadbali o oprawę muzyczną przedstawienia – opowiada pani dyrektor. – Natomiast licealiści z klasy maturalnej to diabły wcielone! – stwierdza z uśmiechem, wyjaśniając jednak zaraz, że chodzi o ich role w jasełkach. – Byli rewelacyjni! – dodaje.

W tym dniu uczniów Polskiej Szkoły w Derby odwiedził także św. Mikołaj, a dokładniej – aż dziesięciu zmotoryzowanych Mikołajów z Husarii RC CT Crew. Rozdali dzieciom czekolady i mandarynki oraz chętnie pozowali do zdjęć. – Ich przyjazd jest co roku wielką atrakcją dla naszych dzieci. Cieszymy się, że już kolejny raz odwiedzili naszą szkołę – mówi dyrektor Jusińska, zapowiadając, że równie ciekawie zapowiadają się pierwsze miesiące nowego roku. – Rekolekcje w Amerykańskiej Częstochowie, studniówka w Nowym Jorku, kolejna edycja akcji „Bo lubię język polski” – będzie się dużo działo! – zapewnia.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

Jasełka w Polskiej Szkole Jagiellonów w Passaic

16 grudnia 2017 r. w Polskiej Szkole Jagiellonów w Passaic odbył się doroczny bożonarodzeniowy spektakl. Jasełka przygotowali uczniowie według scenariusza opracowanego przez nauczycieli na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Fot. Archiwum PS Jagiellonów/Stanisław Kubasek

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Styczeń
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
01-19-2018
Spotkanie z piłkarzami Legii Warszawa w Clearwater
01-20-2018
Gala Chopinowska w Atlancie
01-20-2018
Mecz Legii Warszawa z Atletico National
01-20-2018
Teatrzyk przygotowany przez uczniów z okazji Dnia Babci i Dziadka w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki
01-20-2018
Dyskoteka w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com