Connecticut

poleć serwis drukuj

Bożonarodzeniowy spektakl w Polskiej Szkole Sobotniej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Derby

01-05-2018

Jasełka...
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

W sobotni wieczór 16 grudnia 2017 r. uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Derby zabrali widzów zgromadzonych w sali gimnastycznej w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. I choć akcja jasełek koncentrowała się wokół wydarzeń, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, to scenariusz przedstawienia powstał także w oparciu o „Małego Księcia” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, a cała fabuła nawiązywała do czasów współczesnych.

Klimat świąt

„W poszukiwaniu miłości” – tak brzmiał tytuł jasełek wystawionych w Polskiej Szkole Sobotniej w Derby. – W przedstawieniu pojawiały się odniesienia do czasów współczesnych, do tego, jak wygląda życie wielu dzisiejszych rodzin. Przesłanie, jakie niesie ze sobą betlejemski żłóbek, jest proste, a zarazem piękne w swej prostocie: niezależnie gdzie i w jakich czasach żyjemy, najważniejsza jest miłość – wyjaśnia pani Wioletta Jusiński, dyrektor PSS w Derby. Za opracowanie scenariusza odpowiedzialne były pani Alina Zawojski i pani Aneta Matyszczyk.

Jasełka przygotowali przede wszystkim uczniowie klasy 7 i 8, jednak w spektakl zaangażowane były dzieci z wszystkich klas. – Przedszkolaki, dzieci z zerówki i pierwszoklasiści wystąpili jako pastuszkowie i aniołki, trzecioklasiści przedstawili taneczną pantomimę, na scenie pojawili się też czwarto- i piątoklasiści, a uczniowie klasy 6 pod kierownictwem pani Basi Wojcieszak zadbali o oprawę muzyczną przedstawienia – opowiada pani dyrektor. – Natomiast licealiści z klasy maturalnej to diabły wcielone! – stwierdza z uśmiechem, wyjaśniając jednak zaraz, że chodzi o ich role w jasełkach. – Byli rewelacyjni! – dodaje.

W tym dniu uczniów Polskiej Szkoły w Derby odwiedził także św. Mikołaj, a dokładniej – aż dziesięciu zmotoryzowanych Mikołajów z Husarii RC CT Crew. Rozdali dzieciom czekolady i mandarynki oraz chętnie pozowali do zdjęć. – Ich przyjazd jest co roku wielką atrakcją dla naszych dzieci. Cieszymy się, że już kolejny raz odwiedzili naszą szkołę – mówi dyrektor Jusińska, zapowiadając, że równie ciekawie zapowiadają się pierwsze miesiące nowego roku. – Rekolekcje w Amerykańskiej Częstochowie, studniówka w Nowym Jorku, kolejna edycja akcji „Bo lubię język polski” – będzie się dużo działo! – zapewnia.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
06-26-2018
Koncert grupy Walk Away
06-28-2018
Wykład Sary Campbell pt. „A Polish Odyssey” w Bibliotece Publicznej w Chicopee
06-29-2018
Noc Świętojańska w Haller Post w New Britain
06-29-2018
Wykład Alana Walkera i koncert: Gwiazdy Akademii cz. I w Coral Gables
06-29-2018
Występ Diana Blue i przyjaciele
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com