Connecticut

poleć serwis drukuj

Bożonarodzeniowy spektakl w Polskiej Szkole Sobotniej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Derby

01-05-2018

Jasełka...
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

W sobotni wieczór 16 grudnia 2017 r. uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Derby zabrali widzów zgromadzonych w sali gimnastycznej w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. I choć akcja jasełek koncentrowała się wokół wydarzeń, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, to scenariusz przedstawienia powstał także w oparciu o „Małego Księcia” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, a cała fabuła nawiązywała do czasów współczesnych.

Klimat świąt

„W poszukiwaniu miłości” – tak brzmiał tytuł jasełek wystawionych w Polskiej Szkole Sobotniej w Derby. – W przedstawieniu pojawiały się odniesienia do czasów współczesnych, do tego, jak wygląda życie wielu dzisiejszych rodzin. Przesłanie, jakie niesie ze sobą betlejemski żłóbek, jest proste, a zarazem piękne w swej prostocie: niezależnie gdzie i w jakich czasach żyjemy, najważniejsza jest miłość – wyjaśnia pani Wioletta Jusiński, dyrektor PSS w Derby. Za opracowanie scenariusza odpowiedzialne były pani Alina Zawojski i pani Aneta Matyszczyk.

Jasełka przygotowali przede wszystkim uczniowie klasy 7 i 8, jednak w spektakl zaangażowane były dzieci z wszystkich klas. – Przedszkolaki, dzieci z zerówki i pierwszoklasiści wystąpili jako pastuszkowie i aniołki, trzecioklasiści przedstawili taneczną pantomimę, na scenie pojawili się też czwarto- i piątoklasiści, a uczniowie klasy 6 pod kierownictwem pani Basi Wojcieszak zadbali o oprawę muzyczną przedstawienia – opowiada pani dyrektor. – Natomiast licealiści z klasy maturalnej to diabły wcielone! – stwierdza z uśmiechem, wyjaśniając jednak zaraz, że chodzi o ich role w jasełkach. – Byli rewelacyjni! – dodaje.

W tym dniu uczniów Polskiej Szkoły w Derby odwiedził także św. Mikołaj, a dokładniej – aż dziesięciu zmotoryzowanych Mikołajów z Husarii RC CT Crew. Rozdali dzieciom czekolady i mandarynki oraz chętnie pozowali do zdjęć. – Ich przyjazd jest co roku wielką atrakcją dla naszych dzieci. Cieszymy się, że już kolejny raz odwiedzili naszą szkołę – mówi dyrektor Jusińska, zapowiadając, że równie ciekawie zapowiadają się pierwsze miesiące nowego roku. – Rekolekcje w Amerykańskiej Częstochowie, studniówka w Nowym Jorku, kolejna edycja akcji „Bo lubię język polski” – będzie się dużo działo! – zapewnia.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com