Connecticut

poleć serwis drukuj

Jasełka w Polskiej Sobotniej Szkole im. Adama Mickiewicza w Stamford

01-05-2018

W tym roku w...
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....
Fot....

W sobotę 16 grudnia w Polskiej Sobotniej Szkole im. Adama Mickiewicza w Stamford odbyły się jasełka. W tym roku w przedstawieniu udział wzięli nie tylko uczniowie, w tym najmłodsi członkowie zespołu Słowianie, którzy zaprezentowali się w barwnych, ludowych strojach, ale również nauczyciele i kilkoro rodziców.

Dekoracje sceniczne tworzyły niepowtarzalny klimat, nawiązując swym wyglądem do miejsca, w jakim na świat przyszedł Jezus. Maryi i Józefowi towarzyszył zastęp aniołków, a pastuszkowie i Trzej Królowie, zgodnie z biblijnym przekazem, przybyli, by oddać Dzieciątku pokłon. Bożonarodzeniowy spektakl został przygotowany pod kierownictwem pani Anny Czyż.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com