Connecticut

poleć serwis drukuj
Impreza,...

I Rodzinny Opłatek Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain

02-01-2018

14 stycznia w Crystal Ballroom w New Britain na wspólnej imprezie spotkali się uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain, a także ich znajomi i zaproszeni goście. W sumie w I Rodzinnym Opłatku wzięło udział 240 osób.

Wśród osób obecnych na uroczystości byli goście specjalni: konsul honorowy RP w Connecticut Darek Barcikowski, honorowa prezes szkoły Małgorzata Kochanowicz oraz duszpasterze z polskich parafii Świętego Krzyża i Najświętszego Serca Pana Jezusa w New Britain.

Jednym z głównym punktów programu był występ artystyczny uczniów, którzy pod kierownictwem grona pedagogicznego zaprezentowali spektakl pt. „Zapomniany zegar”, oparty na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami” (wcześniej przedstawienie to było wystawione w ramach akademii świątecznej w grudniu 2017 r.). Piękne widowisko słowno-muzyczne wywarło duże wrażenie na uczestnikach spotkania.

Jako że było to spotkanie organizowane w okresie świątecznym, przewidziano czas na dzielenie się opłatkiem i złożenie sobie noworocznych życzeń. Oprócz tego w programie imprezy była loteria i liczne atrakcje dla dzieci. Wieczór zakończył się zabawą taneczną, podczas której o muzykę zadbała dj Kate.

Impreza, zorganizowana w tym roku przez Szkołę Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain po raz pierwszy, okazała się sporym sukcesem. Wszystkie bilety zostały wyprzedane z wyprzedzeniem, a opinie osób, które wzięły udział w tym wydarzeniu, były niezwykle pozytywne. W związku z tym organizatorzy już wstępnie zapraszają na II Opłatek Rodzinny, który zapewne odbędzie się w przyszłym roku w styczniu.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,871.html

wróć

Fotorelacje

Zabawa karnawałowa Sobotniej Szkoły Języka Polskiego z Indian Orchard

W sobotę 10 lutego na parkiecie w Parku Piłsudskiego w Holyoke można było dostrzec zarówno eleganckie kreacje, jak i koszule w kratę i kowbojskie kapelusze. Motywem przewodnim zabawy zorganizowanej w tym roku przez Sobotnią Szkołę Języka Polskiego z Indian Orchard był Dziki Zachód i niektórzy z ochotą wczuli się w ten klimat. Fot. Jan Wójcik

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-23-2018
Gala boksu w Twin River Casino w Lincoln
02-23-2018
Spotkanie ewangelizacyjne „Nowy ja”
02-23-2018
Warsztaty plastyczne: „Malujemy portrety – sztuka w Instytucie Piłsudskiego”
02-24-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre
02-24-2018
Akcja „Bo lubię język polski” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com