Connecticut

poleć serwis drukuj
Impreza,...

I Rodzinny Opłatek Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain

02-01-2018

14 stycznia w Crystal Ballroom w New Britain na wspólnej imprezie spotkali się uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain, a także ich znajomi i zaproszeni goście. W sumie w I Rodzinnym Opłatku wzięło udział 240 osób.

Wśród osób obecnych na uroczystości byli goście specjalni: konsul honorowy RP w Connecticut Darek Barcikowski, honorowa prezes szkoły Małgorzata Kochanowicz oraz duszpasterze z polskich parafii Świętego Krzyża i Najświętszego Serca Pana Jezusa w New Britain.

Jednym z głównym punktów programu był występ artystyczny uczniów, którzy pod kierownictwem grona pedagogicznego zaprezentowali spektakl pt. „Zapomniany zegar”, oparty na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami” (wcześniej przedstawienie to było wystawione w ramach akademii świątecznej w grudniu 2017 r.). Piękne widowisko słowno-muzyczne wywarło duże wrażenie na uczestnikach spotkania.

Jako że było to spotkanie organizowane w okresie świątecznym, przewidziano czas na dzielenie się opłatkiem i złożenie sobie noworocznych życzeń. Oprócz tego w programie imprezy była loteria i liczne atrakcje dla dzieci. Wieczór zakończył się zabawą taneczną, podczas której o muzykę zadbała dj Kate.

Impreza, zorganizowana w tym roku przez Szkołę Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain po raz pierwszy, okazała się sporym sukcesem. Wszystkie bilety zostały wyprzedane z wyprzedzeniem, a opinie osób, które wzięły udział w tym wydarzeniu, były niezwykle pozytywne. W związku z tym organizatorzy już wstępnie zapraszają na II Opłatek Rodzinny, który zapewne odbędzie się w przyszłym roku w styczniu.

JS


Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,871.html

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com