Connecticut

poleć serwis drukuj
Krzysztof Nuszkiewicz Krzysztof...

Burmistrz partnerskiego miasta New Britain zatrzymany

02-01-2018

30 stycznia br. burmistrz Pułtuska Krzysztof Nuszkiewicz – miasta partnerskiego New Britain i gość Festiwalu „Małej Polski” w 2015 roku – został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Chodzi o sprawę korupcyjną, dotyczącą przetargów budowlanych.

Poza burmistrzem zatrzymani zostali również wiceburmistrz oraz sześć innych osób – dwaj urzędnicy miejscy, prezes i księgowa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pułtusku oraz dwóch przedsiębiorców.

Jak podało CBA, sprawa dotyczy nieprawidłowości w przetargach na kwotę 4 mln zł na prace remontowe w szkole i budowę miejskiego żłobka. Do zatrzymań doszło w Pułtusku i okolicach, a funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA przeszukali również miejsca pracy i mieszkania zatrzymanych.

Burmistrz Pułtuska był wcześniej dyrektorem Centrum Kształcenia Rolniczego w niedalekim Golądkowie, gdzie również, zdaniem śledczych, miało dochodzić do nieprawidłowości. Niektóre zatrzymane osoby pracowały wcześniej w CKR lub wykonywały dla niego prace. Wszyscy prawdopodobnie usłyszą zarzuty korupcyjne. 

opr. bo

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com