Connecticut

poleć serwis drukuj
Krzysztof Nuszkiewicz Krzysztof...

Burmistrz partnerskiego miasta New Britain zatrzymany

02-01-2018

30 stycznia br. burmistrz Pułtuska Krzysztof Nuszkiewicz – miasta partnerskiego New Britain i gość Festiwalu „Małej Polski” w 2015 roku – został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Chodzi o sprawę korupcyjną, dotyczącą przetargów budowlanych.

Poza burmistrzem zatrzymani zostali również wiceburmistrz oraz sześć innych osób – dwaj urzędnicy miejscy, prezes i księgowa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pułtusku oraz dwóch przedsiębiorców.

Jak podało CBA, sprawa dotyczy nieprawidłowości w przetargach na kwotę 4 mln zł na prace remontowe w szkole i budowę miejskiego żłobka. Do zatrzymań doszło w Pułtusku i okolicach, a funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA przeszukali również miejsca pracy i mieszkania zatrzymanych.

Burmistrz Pułtuska był wcześniej dyrektorem Centrum Kształcenia Rolniczego w niedalekim Golądkowie, gdzie również, zdaniem śledczych, miało dochodzić do nieprawidłowości. Niektóre zatrzymane osoby pracowały wcześniej w CKR lub wykonywały dla niego prace. Wszyscy prawdopodobnie usłyszą zarzuty korupcyjne. 

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com