Connecticut

poleć serwis drukuj

Koncert „Podaruj Kolędę”

02-02-2018

Artyści Teatru...
Dzieci doznały...
Koncert odbył się w...
Wszyscy przenieśli...
Zaproszone dzieci...
Fot. Archiwum TWN
Fot. Archiwum TWN
Fot. Archiwum TWN
Fot. Archiwum TWN

7 stycznia br. w Kościele św. Cyryla i Metodego w Hartford odbył się spektakl „Podaruj Kolędę”. Dzieci do wspólnego kolędowania zaprosił Teatr Wyobraźni Novum.

W okresie świątecznym zachęcić dziecko do napisania listu do Św. Mikołaja czy ubrania choinki, to nie problem. Zachęcić dziecko, żeby obejrzało przedstawienie świąteczne, a tym bardziej w nim wystąpiło, to już jest nie lada wyzwanie. W telewizji kuszą reklamy zabawek, w sklepach piękne dekoracje świąteczne, za oknem śnieg, a my zaproponowaliśmy spektakl pt. „Podaruj Kolędę” i zaprosiliśmy do udziału najmłodszych – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Kinga Kościuk-Sejdor, aktorka Teatru Wyobraźni Novum.

Chętne dzieci recytowały wiersze, specjalnie napisane dla nich przez teatralną poetkę, Elżbietę Krystek-Jones. Z kolei artyści Teatru wcielili się w role mieszkańców XIX-wiecznego Ciasteczkowa i zaśpiewali słynne polskie kolędy, przekazując wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. – Wszyscy przenieśli się w czasie i poczuli klimat prawdziwych świąt Bożego Narodzenia. Bez pośpiechu, komercji i sztuczności – dodaje aktorka.

Te prawdziwe emocje oraz świąteczny klimat poczuli wszyscy, którzy przybyli do Kościoła św. Cyryla i Metodego w Hartford. W spektaklu, który odbył się 7 stycznia br., udział wzięli: Ewa Badowski, Andrzej Bartkow, Joanna Bogacki, Zbigniew Bogacki, Andrzej Borkowski, Jolanta Gleba, Grażyna Głowacka, Barbara Gołaszewski, Danuta Gorzkowski, Dorota Kościuk-Borkowski, Urszula Rzadkiewicz i Beata Toporski.

Zaproszone dzieci, które pięknie wyrecytowały swoje role to: Kiara Badowski, Sandra Lobeski, Dominik Salamucha, James Sejdor, Maya Sejdor, Claudia Paszek i Emilia Rzadkiewicz.

Nad obsługą techniczną czuwali: Victoria Borkowski, Anna Lobeski, Kinga Kościuk-Sejdor i Ryszard Kuzio.

To było popołudnie, które na długo pozostanie w naszej pamięci i sercu – mówi Kinga Kościuk-Sejdor. – Obok prezentów, spotkań rodzinnych i towarzyskich, będziemy wspominać serdeczne życzenia płynące z ust dorosłych aktorów oraz dzieci. Bo to właśnie dzieci doznały wielkich emocji, poczuły smak sceny, a zachęcone miłą i wesołą artystyczną atmosferą, chcą wracać by obcować ze sztuką – puentuje.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

„Kongres 60 Milionów” na Florydzie

W dniach 7-10 lutego 2019 roku w Miami na Florydzie odbyła się czwarta już edycja „Kongresu 60 milionów”. Wydarzenie to zgromadziło kilkaset osób przybyłych na Florydę z Polski, a także z ośrodków polonijnych w Stanach Zjednoczonych i z Europy. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com