Connecticut

poleć serwis drukuj

Koncert „Podaruj Kolędę”

02-02-2018

Artyści Teatru...
Dzieci doznały...
Koncert odbył się w...
Wszyscy przenieśli...
Zaproszone dzieci...
Fot. Archiwum TWN
Fot. Archiwum TWN
Fot. Archiwum TWN
Fot. Archiwum TWN

7 stycznia br. w Kościele św. Cyryla i Metodego w Hartford odbył się spektakl „Podaruj Kolędę”. Dzieci do wspólnego kolędowania zaprosił Teatr Wyobraźni Novum.

W okresie świątecznym zachęcić dziecko do napisania listu do Św. Mikołaja czy ubrania choinki, to nie problem. Zachęcić dziecko, żeby obejrzało przedstawienie świąteczne, a tym bardziej w nim wystąpiło, to już jest nie lada wyzwanie. W telewizji kuszą reklamy zabawek, w sklepach piękne dekoracje świąteczne, za oknem śnieg, a my zaproponowaliśmy spektakl pt. „Podaruj Kolędę” i zaprosiliśmy do udziału najmłodszych – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Kinga Kościuk-Sejdor, aktorka Teatru Wyobraźni Novum.

Chętne dzieci recytowały wiersze, specjalnie napisane dla nich przez teatralną poetkę, Elżbietę Krystek-Jones. Z kolei artyści Teatru wcielili się w role mieszkańców XIX-wiecznego Ciasteczkowa i zaśpiewali słynne polskie kolędy, przekazując wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. – Wszyscy przenieśli się w czasie i poczuli klimat prawdziwych świąt Bożego Narodzenia. Bez pośpiechu, komercji i sztuczności – dodaje aktorka.

Te prawdziwe emocje oraz świąteczny klimat poczuli wszyscy, którzy przybyli do Kościoła św. Cyryla i Metodego w Hartford. W spektaklu, który odbył się 7 stycznia br., udział wzięli: Ewa Badowski, Andrzej Bartkow, Joanna Bogacki, Zbigniew Bogacki, Andrzej Borkowski, Jolanta Gleba, Grażyna Głowacka, Barbara Gołaszewski, Danuta Gorzkowski, Dorota Kościuk-Borkowski, Urszula Rzadkiewicz i Beata Toporski.

Zaproszone dzieci, które pięknie wyrecytowały swoje role to: Kiara Badowski, Sandra Lobeski, Dominik Salamucha, James Sejdor, Maya Sejdor, Claudia Paszek i Emilia Rzadkiewicz.

Nad obsługą techniczną czuwali: Victoria Borkowski, Anna Lobeski, Kinga Kościuk-Sejdor i Ryszard Kuzio.

To było popołudnie, które na długo pozostanie w naszej pamięci i sercu – mówi Kinga Kościuk-Sejdor. – Obok prezentów, spotkań rodzinnych i towarzyskich, będziemy wspominać serdeczne życzenia płynące z ust dorosłych aktorów oraz dzieci. Bo to właśnie dzieci doznały wielkich emocji, poczuły smak sceny, a zachęcone miłą i wesołą artystyczną atmosferą, chcą wracać by obcować ze sztuką – puentuje.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Zabawa karnawałowa Sobotniej Szkoły Języka Polskiego z Indian Orchard

W sobotę 10 lutego na parkiecie w Parku Piłsudskiego w Holyoke można było dostrzec zarówno eleganckie kreacje, jak i koszule w kratę i kowbojskie kapelusze. Motywem przewodnim zabawy zorganizowanej w tym roku przez Sobotnią Szkołę Języka Polskiego z Indian Orchard był Dziki Zachód i niektórzy z ochotą wczuli się w ten klimat. Fot. Jan Wójcik

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-23-2018
Gala boksu w Twin River Casino w Lincoln
02-23-2018
Spotkanie ewangelizacyjne „Nowy ja”
02-23-2018
Warsztaty plastyczne: „Malujemy portrety – sztuka w Instytucie Piłsudskiego”
02-24-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre
02-24-2018
Akcja „Bo lubię język polski” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com