Connecticut

poleć serwis drukuj

Koncert „Podaruj Kolędę”

02-02-2018

Artyści Teatru...
Dzieci doznały...
Koncert odbył się w...
Wszyscy przenieśli...
Zaproszone dzieci...
Fot. Archiwum TWN
Fot. Archiwum TWN
Fot. Archiwum TWN
Fot. Archiwum TWN

7 stycznia br. w Kościele św. Cyryla i Metodego w Hartford odbył się spektakl „Podaruj Kolędę”. Dzieci do wspólnego kolędowania zaprosił Teatr Wyobraźni Novum.

W okresie świątecznym zachęcić dziecko do napisania listu do Św. Mikołaja czy ubrania choinki, to nie problem. Zachęcić dziecko, żeby obejrzało przedstawienie świąteczne, a tym bardziej w nim wystąpiło, to już jest nie lada wyzwanie. W telewizji kuszą reklamy zabawek, w sklepach piękne dekoracje świąteczne, za oknem śnieg, a my zaproponowaliśmy spektakl pt. „Podaruj Kolędę” i zaprosiliśmy do udziału najmłodszych – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Kinga Kościuk-Sejdor, aktorka Teatru Wyobraźni Novum.

Chętne dzieci recytowały wiersze, specjalnie napisane dla nich przez teatralną poetkę, Elżbietę Krystek-Jones. Z kolei artyści Teatru wcielili się w role mieszkańców XIX-wiecznego Ciasteczkowa i zaśpiewali słynne polskie kolędy, przekazując wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. – Wszyscy przenieśli się w czasie i poczuli klimat prawdziwych świąt Bożego Narodzenia. Bez pośpiechu, komercji i sztuczności – dodaje aktorka.

Te prawdziwe emocje oraz świąteczny klimat poczuli wszyscy, którzy przybyli do Kościoła św. Cyryla i Metodego w Hartford. W spektaklu, który odbył się 7 stycznia br., udział wzięli: Ewa Badowski, Andrzej Bartkow, Joanna Bogacki, Zbigniew Bogacki, Andrzej Borkowski, Jolanta Gleba, Grażyna Głowacka, Barbara Gołaszewski, Danuta Gorzkowski, Dorota Kościuk-Borkowski, Urszula Rzadkiewicz i Beata Toporski.

Zaproszone dzieci, które pięknie wyrecytowały swoje role to: Kiara Badowski, Sandra Lobeski, Dominik Salamucha, James Sejdor, Maya Sejdor, Claudia Paszek i Emilia Rzadkiewicz.

Nad obsługą techniczną czuwali: Victoria Borkowski, Anna Lobeski, Kinga Kościuk-Sejdor i Ryszard Kuzio.

To było popołudnie, które na długo pozostanie w naszej pamięci i sercu – mówi Kinga Kościuk-Sejdor. – Obok prezentów, spotkań rodzinnych i towarzyskich, będziemy wspominać serdeczne życzenia płynące z ust dorosłych aktorów oraz dzieci. Bo to właśnie dzieci doznały wielkich emocji, poczuły smak sceny, a zachęcone miłą i wesołą artystyczną atmosferą, chcą wracać by obcować ze sztuką – puentuje.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Uroczystość przy pomniku gen. T. Kościuszki w St. Petersburg

6 maja 2018 roku Polonia ze środkowo-zachodniej części Florydy spotkała się przed pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki w Williams Park w St. Petersburg w celu uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Organizatorem uroczystości, jak każdego roku, był Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Tampa Bay, który jest także fundatorem tego wzniesionego w 2000 roku pomnika autorstwa Andrzeja Pityńskiego. Fot. Jola Piatek

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
05-25-2018
Dyżur konsularny w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater
05-26-2018
Piknik Szkoły Języka Polskiego im. św. Wojciecha w Filadelfii
05-26-2018
Festiwal „Polska przez wieki”
05-26-2018
Wieczór karaoke w Polskim Domu Narodowym w Hartford
05-26-2018
Casting do konkursu Miss Polonia CT 2019
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com