Connecticut

poleć serwis drukuj

Obchody 100. urodzin pani Zofii Germanowicz w Stamford

02-03-2018

28 stycznia...
Od lewej: Danuta...
Pani Zofia...

Nieczęsto się zdarza, by jubilatowi z okazji urodzin śpiewać „200 lat”, a taka sytuacja miała miejsce w niedzielę 28 stycznia w Stamford. Lokalna polonijna społeczność zebrała się w tym dniu w sali parafialnej przy kościele Holy Name of Jesus, by świętować 100. urodziny pani Zofii Germanowicz.

Pani Zofia Germanowicz to osoba znana, powszechnie szanowana i bardzo ceniona, nie tylko przez Polonię w Stamford. W 2014 roku pełniła funkcję Honorowego Marszałka Parady Pułaskiego. Jest też weteranką – podczas II wojny światowej była żołnierzem II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Jej zasługi oraz życiorys szeroko omówił podczas mszy św. poprzedzającej spotkanie ks. Paweł Hrebenko, proboszcz polskiej parafii w Stamford.

Po nabożeństwie uczestnicy przenieśli się do sali pod kościołem, gdzie przygotowany był poczęstunek – na Jubilatkę czekał tort, był też szampan i kawa. Członkowie rady parafialnej złożyli pani Zofii życzenia i wręczyli w imieniu całej wspólnoty parafialnej kosz kwiatów. Życzenia szanownej Jubilatce złożyła także pani Halina Szeligowska, przewodnicząca Komitetu Parady Pułaskiego w Stamford, z inicjatywy którego urodzinowa uroczystość została zorganizowana. – Dlatego z radością tu się spotykamy, bo w naszej wspólnocie dziś 100-latkę mamy – wyjaśniła we wstępie swych składanych wierszem życzeń pani Szeligowska. W kolejnych strofach odwołała się do bogatego w wydarzenia życiorysu pani Zofii. – Zawsze wierna Bogu, bogata honorem – miłości ojczyzny jesteś dla nas wzorem – mówiła pani Halina, zwracając się do Jubilatki. Wiersz zakończony był życzeniami dalszego pomyślnego życia.

Przyjęcie było bardzo udane. Przyszło sporo ludzi, a pani Zofia wyglądała na bardzo zadowoloną ze spotkania – podsumowuje wydarzenie przewodnicząca Komitetu Parady Pułaskiego w Stamford.

JS

wróć

Fotorelacje

Zabawa karnawałowa Sobotniej Szkoły Języka Polskiego z Indian Orchard

W sobotę 10 lutego na parkiecie w Parku Piłsudskiego w Holyoke można było dostrzec zarówno eleganckie kreacje, jak i koszule w kratę i kowbojskie kapelusze. Motywem przewodnim zabawy zorganizowanej w tym roku przez Sobotnią Szkołę Języka Polskiego z Indian Orchard był Dziki Zachód i niektórzy z ochotą wczuli się w ten klimat. Fot. Jan Wójcik

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-23-2018
Gala boksu w Twin River Casino w Lincoln
02-23-2018
Spotkanie ewangelizacyjne „Nowy ja”
02-23-2018
Warsztaty plastyczne: „Malujemy portrety – sztuka w Instytucie Piłsudskiego”
02-24-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre
02-24-2018
Akcja „Bo lubię język polski” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com