Connecticut

poleć serwis drukuj

Obchody 100. urodzin pani Zofii Germanowicz w Stamford

02-03-2018

28 stycznia...
Od lewej: Danuta...
Pani Zofia...

Nieczęsto się zdarza, by jubilatowi z okazji urodzin śpiewać „200 lat”, a taka sytuacja miała miejsce w niedzielę 28 stycznia w Stamford. Lokalna polonijna społeczność zebrała się w tym dniu w sali parafialnej przy kościele Holy Name of Jesus, by świętować 100. urodziny pani Zofii Germanowicz.

Pani Zofia Germanowicz to osoba znana, powszechnie szanowana i bardzo ceniona, nie tylko przez Polonię w Stamford. W 2014 roku pełniła funkcję Honorowego Marszałka Parady Pułaskiego. Jest też weteranką – podczas II wojny światowej była żołnierzem II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Jej zasługi oraz życiorys szeroko omówił podczas mszy św. poprzedzającej spotkanie ks. Paweł Hrebenko, proboszcz polskiej parafii w Stamford.

Po nabożeństwie uczestnicy przenieśli się do sali pod kościołem, gdzie przygotowany był poczęstunek – na Jubilatkę czekał tort, był też szampan i kawa. Członkowie rady parafialnej złożyli pani Zofii życzenia i wręczyli w imieniu całej wspólnoty parafialnej kosz kwiatów. Życzenia szanownej Jubilatce złożyła także pani Halina Szeligowska, przewodnicząca Komitetu Parady Pułaskiego w Stamford, z inicjatywy którego urodzinowa uroczystość została zorganizowana. – Dlatego z radością tu się spotykamy, bo w naszej wspólnocie dziś 100-latkę mamy – wyjaśniła we wstępie swych składanych wierszem życzeń pani Szeligowska. W kolejnych strofach odwołała się do bogatego w wydarzenia życiorysu pani Zofii. – Zawsze wierna Bogu, bogata honorem – miłości ojczyzny jesteś dla nas wzorem – mówiła pani Halina, zwracając się do Jubilatki. Wiersz zakończony był życzeniami dalszego pomyślnego życia.

Przyjęcie było bardzo udane. Przyszło sporo ludzi, a pani Zofia wyglądała na bardzo zadowoloną ze spotkania – podsumowuje wydarzenie przewodnicząca Komitetu Parady Pułaskiego w Stamford.

JS

wróć

Fotorelacje

Niepodległościowa gala w Centrum Parafialnym św. Stanisława Kostki w Woonsocket

10 listopada w parafii św. Stanisława Kostki w Woonsocket odbyła się gala z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Lokalna Polonia zebrała się na pięknie udekorowanej na tę okoliczność w polskich barwach narodowych sali. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com