Connecticut

poleć serwis drukuj
Erin Stewart Erin Stewart ma 30...

Erin Stewart wkracza do akcji

02-03-2018

W poniedziałek 29 stycznia, w klipie wideo transmitowanym na żywo na Facebooku, 30-letnia burmistrz New Britain Erin Stewart oznajmiła o swoich intencjach dotyczących tegorocznych wyborów na gubernatora stanu. Ogłosiła zawiązanie komitetu rozpoznawczego, którego celem będzie oszacowanie jej szans w tych wyborach.

Tak zwane komitety rozpoznawcze pozwalają potencjalnym kandydatom zbierać fundusze na kampanie, a sukces ich możliwości fundraisingowych jest jednym z głównych wskaźników szans w wyborach.

Stewart już od pewnego czasu nie ukrywała zainteresowania tegorocznymi wyborami, ale jeszcze rok temu zapowiedziała, że swój polityczny kapitał zainwestuje w wybory na burmistrza New Britain, w których w listopadzie wygrała z niewielką przewagą z demokratą Marillem Gayem.

„Connecticut znajduje się obecnie w kryzysie i potrzebuje liderów, którzy zmienią sposób w jaki działamy”. Potrzebujemy przywódców, którzy są w stanie zjednoczyć ludzi różnego pochodzenia i o różnych poglądach, aby podjąć trudne decyzje, które pozwolą naszemu stanowi nadal się rozwijać. Jesteśmy za bardzo skoncentrowani na tym, co negatywne” – napisała Stewart w informacji prasowej, podkreślając również swoje osiągnięcia w New Britain od czasu, kiedy objęła funkcję burmistrza w 2013 roku.

Stewart wspomniała także o swojej możliwości pozyskania poparcia wśród demokratów oraz niezależnych wyborców, zaznaczając, że w New Britain, gdzie spośród zarejestrowanych wyborców zdecydowaną przewagę mają demokraci, młoda republikanka wygrała już trzy kadencje.

Stewart nie jest pierwszym burmistrzem zainteresowanym awansem do stanowego Kapitolu. W rosnącej stawce kandydatów znajdują się też obecni burmistrzowie Bridgeport, Hartford, Danbury oraz Shelton.

Największą przeszkodą dla Stewart będzie możliwość zebrania funduszy w dość krótkim czasie. Aby zakwalifikować się do skorzystania ze stanowych funduszy wyborczych, czyli 1.4 miliona dolarów na prawybory oraz 6.5 miliona na główną kampanię, Stewart musi najpierw samodzielnie uzbierać 250 tys. dolarów w kwotach nieprzekraczających 100 dolarów. Większość pozostałych kandydatów, którzy planują obiegać się o stanowe fundusze, zebrało już lub jest blisko zebrania tej kwoty. Stanowa konwencja republikanów, odbywająca się w maju, daje Stewart około 3 miesiące na znalezienie ponad 2,500 sympatyków, którzy zasilą jej konto.

Ale nawet jeżeli Stewart nie zbierze ćwierć miliona dolarów i ostatecznie nie będzie kandydować w tegorocznych wyborach, rozgłos oraz zainteresowanie, z jakim spotkała się jej decyzja o zawiązaniu komitetu rozpoznawczego, będą zapewne procentować przy przyszłych wyzwaniach tego młodego polityka.

Darek Barcikowski

wróć

Fotorelacje

Zabawa karnawałowa Sobotniej Szkoły Języka Polskiego z Indian Orchard

W sobotę 10 lutego na parkiecie w Parku Piłsudskiego w Holyoke można było dostrzec zarówno eleganckie kreacje, jak i koszule w kratę i kowbojskie kapelusze. Motywem przewodnim zabawy zorganizowanej w tym roku przez Sobotnią Szkołę Języka Polskiego z Indian Orchard był Dziki Zachód i niektórzy z ochotą wczuli się w ten klimat. Fot. Jan Wójcik

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Luty
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
02-23-2018
Gala boksu w Twin River Casino w Lincoln
02-23-2018
Spotkanie ewangelizacyjne „Nowy ja”
02-23-2018
Warsztaty plastyczne: „Malujemy portrety – sztuka w Instytucie Piłsudskiego”
02-24-2018
Film „Kobiety mafii” w Hawthorne Theatre
02-24-2018
Akcja „Bo lubię język polski” w PSS im. bł. ks. J. Popiełuszki w Derby
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com