Connecticut

poleć serwis drukuj
Festiwal „Małej Polski” Festiwal „Małej...

Zbliża się Festiwal „Małej Polski”

03-01-2018

29 kwietnia br. w New Britain odbędzie się VII edycja Festiwalu „Małej Polski”. To polonijne święto, które przyciąga na Broad Street tysiące mieszkańców i wystawców z Connecticut. W tym roku podczas festiwalu świętowane będą 2 ważne rocznice – 10-lecie dzielnicy „Mała Polska” oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Powoli idziemy do przodu – mówi Lucian Pawlak, który w imieniu Polonia Business Association zajmuje się organizacją festiwalu. – Mamy w planach rozkręcić program artystyczny i pokazać, że Polonia jest zdolna do wszystkiego (śmiech). Mamy tutaj bardzo dużo artystów i zdolnych ludzi, dlatego chcemy zrobić pokaz talentów. Rozmawiamy też z jednym zespołem z Polski, ale jeszcze nie jestem pewny, czy przyjadą. Choć bardzo byśmy chcieli mieć kogoś takiego – dodaje.

W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 20 tysięcy gości, zwłaszcza przy dobrej pogodzie. Obszar festiwalu będzie taki sam jak w zeszłym roku. Dodatkowe pole wiązałoby się bowiem z dodatkowymi kosztami.  

Ja sam się dziwię, że przez te 7 lat ten festiwal aż tak się rozwinął, bo gdy zaczynaliśmy, to przychodziło około tysiąca, może dwóch tysięcy ludzi. Stał się wielką atrakcją, także dla ludzi nawet z Pensylwanii czy Północnej Karoliny. Naprawdę dużo ludzi przyjeżdża z innych stanów wschodniego wybrzeża – mówi Pawlak.

Wolontariusze? Pewnie się pojawią w dzień festiwalu – śmieje się Pawlak. – Jestem już do tego przyzwyczajony – dodaje.

Jeszcze ważniejsi są sprzedawcy i wystawcy. – Dzwonią do mnie od listopada. Mamy już ponad 30 aplikacji. Szukamy też sponsorów, bo koszty organizacji są ogromne. Być może ktoś myśli, że mamy wszystko za darmo, ale za wszystko płacimy. Pełny koszt imprezy to około 30 tysięcy dolarów – tłumaczy Pawlak.

Wszyscy sponsorzy i wystawcy zainteresowani festiwalem mogą zgłaszać się do 25 kwietnia do Luciana Pawlaka (tel. 860-670-4955; e-mail: LittlePolandFestivalNB@gmail.com).

 – Zawsze chodzę po ulicy i się ich pytam, jak wam idzie. I każdy mówi z uśmiechem, że zarobił kupę pieniędzy – podkreśla były burmistrz miasta.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com