Connecticut

poleć serwis drukuj
Erin Stewart (po...

Burmistrz Erin Stewart w Białym Domu

03-01-2018

– Kiedy wzywają cię do Białego Domu, po prostu tam jedziesz – napisała na Twitterze burmistrz New Britain Erin Stewart, która w środę 14 lutego br. rozmawiała w Waszyngtonie z prezydentem Donaldem Trumpem, jego urzędnikami i przedstawicielami biznesu o nowym programie dla biedniejszych społeczności. 30-letnia Stewart przedstawiła się Trumpowi jako najmłodsza republikańska burmistrz w całym kraju, na co prezydent odpowiedział: „To bardzo imponujące. Bardzo dobrze.”

Spotkanie rozpoczęło się około godz. 14 w sali im. Roosevelta. Wzięli w nim udział m.in. senator Tim Scott i burmistrz Norfolk w stanie Wirginia Kenny Alexander oraz Ivanka Trump – córka i doradca prezydenta.

Scott, wraz z senatorem Cory Bookerem, nalegali na włączenie tzw. Stref Szans (Opportunity Zones) przy ostatnim przeglądzie podatkowym Kongresu. – Byłam jednym z zaledwie dwóch burmistrzów, których poproszono o przyjrzenie się, w jaki sposób moglibyśmy wykorzystać nowe prawo – powiedziała „New Britain Herald” Stewart.

Ustawa Kongresu o cięciach podatków i nowych miejscach pracy z 2017 roku stworzyła tzw. Strefy Szans, które mają na celu pobudzenie prywatnych inwestycji na terenach o niskich dochodach. Program przewiduje zachęty podatkowe dla przedsiębiorców, którzy zainwestują swoje pieniądze na tych obszarach. Z kolei firmy i organizacje reinwestują pieniądze w Fundusze Możliwości (Opportunity Funds) dla Stref Szans.

To szansa, aby przekształcić takie społeczności jak nasze – powiedzieli po spotkaniu Stewart i Scott. – Stopa ubóstwa jest wysoka, ale jesteśmy na tyle niewielcy, że nawet jedna inwestycja – nawet w wartości kilku milionów dolarów – byłaby w stanie zmienić i ustabilizować życie. Jesteśmy naprawdę wdzięczni – dodali.

Jessie Knight Jr., emerytowany przedsiębiorca, obecnie filantrop w obszarze edukacji, określiła ten program jako dobrą drogę do przejęcia wiodącej roli przez sektor prywatny w rewitalizacji społeczności.

Dobrze o programie wypowiada się też Walter Davis, członek-założyciel Peachtree Providence Partners. – Stwarza nietradycyjny sposób na przepływ kapitału do tych społeczności, co istotnie może wpłynąć na życie ludzi – mówił na spotkaniu.

Liczba wspólnot, które można uznać za Strefy Szans, nie może przekroczyć 25 procent ogólnej liczby społeczności o niskich dochodach w stanie – tak mówią zasady programu. Według informacji z federalnego Funduszu Rozwoju Wspólnotowych Instytucji Finansowych, Connecticut ma 48 obszarów o niskich dochodach, kwalifikujących się do pomocy, w tym New Britain. Oznacza to, że 12 z nich może stać się Strefami Szans.

Według Departamentu Skarbu USA, gubernatorzy sami będą wyznaczać obszary w swoich jurysdykcjach jako Strefy Szansy. Aby to zrobić, gubernatorzy i dyrektorzy wykonawczy muszą złożyć propozycje do środy 21 marca lub poprosić o przedłużenie terminu o 30 dni.

Z niecierpliwością czekamy na współpracę z gubernatorami w celu wdrożenia tego ważnego postanowienia, które pobudzi prywatne inwestycje w tych społecznościach, które tego najbardziej potrzebują – powiedział w ubiegłym tygodniu sekretarz skarbu Steven Mnuchin. – Wynikające z tego korzyści będą obejmować nowe miejsca pracy i wzrost gospodarczy, zapewniając społeczności lepszą przyszłość – dodał.

Stewart niedawno utworzyła komitet na rzecz potencjalnego kandydowania na gubernatora. W listopadzie 2017 roku po raz trzeci została wybrana na burmistrza.

Podczas spotkania w Białym Domu prezydent Trump zapytał również Stewart o przeniesienie siedziby firmy General Electric z Fairfield do Bostonu. Był to jeden z tematów jego kampanii wyborczej w 2016 roku w Connecticut, kiedy ostro skrytykował gubernatora Dannela Malloya za wysokie podatki i złą politykę fiskalną.

Jak się z tym Pani czuje, że Connecticut straciło GE? – zapytał Trump i dodał, że to nie powinno się było zdarzyć. – Oczywiście, że nie. Do tego była to jedna z wielu firm, które podjęły taką decyzję – odpowiedziała burmistrz New Britain.

Gdyby to Pani była gubernatorem, to by się nie zdarzyło, prawda? Tak myślę – dopytał Trump. – Też tak myślę – odpowiedziała Stewart.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com