Connecticut

poleć serwis drukuj

Autostrada 95 będzie poszerzona?

03-01-2018

Nowe badania dotyczące Connecticut mówią, że strategiczne poszerzenie i inne ulepszenia wzdłuż Autostrady 95 (Interstate 95) mogą znacznie zmniejszyć zatory w ruchu.

Komisarz stanowego Departamentu Transportu James Redeker określa opublikowany w czwartek 22 lutego raport mianem „oszałamiającego zbioru ustaleń”. Mówi, że dodatkowy pas w każdym kierunku między granicami Nowego Jorku i Rhode Island od lat jest postrzegany jako jedyny sposób na korki.

Redeker mówi też, że raport sugeruje „znacznie mniej kosztowne inwestycje niż wcześniej sądzono”. Według raportu, dodanie jednego pasa od północy z Bridgeport do Fairfield skróci czas podróży z 63 minut – bez żadnych dodatkowych usprawnień – do 41 minut w godzinach popołudniowych w dni powszednie.

Gubernator z ramienia Demokratów Dannel P. Malloy mówi, że ustawodawca musi teraz finansowo wzmocnić wydatki stanu na transport.

ar

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com