Connecticut

poleć serwis drukuj
Connecticut...

Connecticut dołącza do koalicji 4 stanów, które chcą ostrzejszych praw odnośnie posiadania broni

03-02-2018

Ogólnokrajowa debata w sprawie dostępu do broni po masakrze w Parkland dotarła do Connecticut, które jest jednym z czterech stanów, które biorą sprawy w swoje ręce.

Gubernator Dannel Malloy, gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, gubernator New Jersey Phil Murphy i gubernator Rhode Island Gina Raimondo mówią, że ich stany będą współpracować w celu wprowadzenia kontroli, jeśli nie zrobi tego rząd federalny.

Rodzice ofiar, a także ci, którzy przeżyli strzelaninę w szkole w Parkland na Florydzie, krytykują prezydenta Donalda Trumpa. – Nie rozumiem, dlaczego wciąż mogę wejść do sklepu i kupić broń – mówi Samuel Zeif, uczeń z Parkland.

Gubernator Malloy postawił to pytanie już ponad pięć lat temu. – Czekaliśmy, aż rząd federalny coś zrobi i oczywiście nic się nie dzieje – powiedział podczas konferencji gubernator Malloy ogłaszając, że Connecticut, Nowy Jork, New Jersey i Rhode Island będą tworzyć koalicję „Stany za Bezpieczeństwem Broni” („States for Gun Safety”). Chodzi im o to, aby podjąć działania w tym obszarze, gdzie rząd federalny tego nie zrobi.

Nowy Jork i Connecticut wprowadziły nowe ograniczenia dotyczące posiadania broni po tragedii w Szkole Podstawowej Sandy Hook.

Cztery wymienione stany zobowiązały się również do dzielenia się informacjami z baz danych o zdrowiu psychicznym, nakazach aresztowania i nakazach ochrony, co ma powstrzymać niepredysponowane osoby do zakupu broni w innym stanie.

Wielu naszych mieszkańców jedzie do innych stanów na różne zakupy – mówi Malloy. – Istnieje prawdopodobieństwo, że przekraczają granice także po to, by kupić broń, więc dlaczego mielibyśmy sobie nie udostępniać tych informacji? – pyta.

ar

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com