Connecticut

poleć serwis drukuj
Connecticut...

Connecticut dołącza do koalicji 4 stanów, które chcą ostrzejszych praw odnośnie posiadania broni

03-02-2018

Ogólnokrajowa debata w sprawie dostępu do broni po masakrze w Parkland dotarła do Connecticut, które jest jednym z czterech stanów, które biorą sprawy w swoje ręce.

Gubernator Dannel Malloy, gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, gubernator New Jersey Phil Murphy i gubernator Rhode Island Gina Raimondo mówią, że ich stany będą współpracować w celu wprowadzenia kontroli, jeśli nie zrobi tego rząd federalny.

Rodzice ofiar, a także ci, którzy przeżyli strzelaninę w szkole w Parkland na Florydzie, krytykują prezydenta Donalda Trumpa. – Nie rozumiem, dlaczego wciąż mogę wejść do sklepu i kupić broń – mówi Samuel Zeif, uczeń z Parkland.

Gubernator Malloy postawił to pytanie już ponad pięć lat temu. – Czekaliśmy, aż rząd federalny coś zrobi i oczywiście nic się nie dzieje – powiedział podczas konferencji gubernator Malloy ogłaszając, że Connecticut, Nowy Jork, New Jersey i Rhode Island będą tworzyć koalicję „Stany za Bezpieczeństwem Broni” („States for Gun Safety”). Chodzi im o to, aby podjąć działania w tym obszarze, gdzie rząd federalny tego nie zrobi.

Nowy Jork i Connecticut wprowadziły nowe ograniczenia dotyczące posiadania broni po tragedii w Szkole Podstawowej Sandy Hook.

Cztery wymienione stany zobowiązały się również do dzielenia się informacjami z baz danych o zdrowiu psychicznym, nakazach aresztowania i nakazach ochrony, co ma powstrzymać niepredysponowane osoby do zakupu broni w innym stanie.

Wielu naszych mieszkańców jedzie do innych stanów na różne zakupy – mówi Malloy. – Istnieje prawdopodobieństwo, że przekraczają granice także po to, by kupić broń, więc dlaczego mielibyśmy sobie nie udostępniać tych informacji? – pyta.

ar

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
06-26-2018
Koncert grupy Walk Away
06-28-2018
Wykład Sary Campbell pt. „A Polish Odyssey” w Bibliotece Publicznej w Chicopee
06-29-2018
Noc Świętojańska w Haller Post w New Britain
06-29-2018
Wykład Alana Walkera i koncert: Gwiazdy Akademii cz. I w Coral Gables
06-29-2018
Występ Diana Blue i przyjaciele
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com