Connecticut

poleć serwis drukuj
Connecticut...

Connecticut dołącza do koalicji 4 stanów, które chcą ostrzejszych praw odnośnie posiadania broni

03-02-2018

Ogólnokrajowa debata w sprawie dostępu do broni po masakrze w Parkland dotarła do Connecticut, które jest jednym z czterech stanów, które biorą sprawy w swoje ręce.

Gubernator Dannel Malloy, gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, gubernator New Jersey Phil Murphy i gubernator Rhode Island Gina Raimondo mówią, że ich stany będą współpracować w celu wprowadzenia kontroli, jeśli nie zrobi tego rząd federalny.

Rodzice ofiar, a także ci, którzy przeżyli strzelaninę w szkole w Parkland na Florydzie, krytykują prezydenta Donalda Trumpa. – Nie rozumiem, dlaczego wciąż mogę wejść do sklepu i kupić broń – mówi Samuel Zeif, uczeń z Parkland.

Gubernator Malloy postawił to pytanie już ponad pięć lat temu. – Czekaliśmy, aż rząd federalny coś zrobi i oczywiście nic się nie dzieje – powiedział podczas konferencji gubernator Malloy ogłaszając, że Connecticut, Nowy Jork, New Jersey i Rhode Island będą tworzyć koalicję „Stany za Bezpieczeństwem Broni” („States for Gun Safety”). Chodzi im o to, aby podjąć działania w tym obszarze, gdzie rząd federalny tego nie zrobi.

Nowy Jork i Connecticut wprowadziły nowe ograniczenia dotyczące posiadania broni po tragedii w Szkole Podstawowej Sandy Hook.

Cztery wymienione stany zobowiązały się również do dzielenia się informacjami z baz danych o zdrowiu psychicznym, nakazach aresztowania i nakazach ochrony, co ma powstrzymać niepredysponowane osoby do zakupu broni w innym stanie.

Wielu naszych mieszkańców jedzie do innych stanów na różne zakupy – mówi Malloy. – Istnieje prawdopodobieństwo, że przekraczają granice także po to, by kupić broń, więc dlaczego mielibyśmy sobie nie udostępniać tych informacji? – pyta.

ar

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com