Connecticut

poleć serwis drukuj
Connecticut...

Connecticut dołącza do koalicji 4 stanów, które chcą ostrzejszych praw odnośnie posiadania broni

03-02-2018

Ogólnokrajowa debata w sprawie dostępu do broni po masakrze w Parkland dotarła do Connecticut, które jest jednym z czterech stanów, które biorą sprawy w swoje ręce.

Gubernator Dannel Malloy, gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, gubernator New Jersey Phil Murphy i gubernator Rhode Island Gina Raimondo mówią, że ich stany będą współpracować w celu wprowadzenia kontroli, jeśli nie zrobi tego rząd federalny.

Rodzice ofiar, a także ci, którzy przeżyli strzelaninę w szkole w Parkland na Florydzie, krytykują prezydenta Donalda Trumpa. – Nie rozumiem, dlaczego wciąż mogę wejść do sklepu i kupić broń – mówi Samuel Zeif, uczeń z Parkland.

Gubernator Malloy postawił to pytanie już ponad pięć lat temu. – Czekaliśmy, aż rząd federalny coś zrobi i oczywiście nic się nie dzieje – powiedział podczas konferencji gubernator Malloy ogłaszając, że Connecticut, Nowy Jork, New Jersey i Rhode Island będą tworzyć koalicję „Stany za Bezpieczeństwem Broni” („States for Gun Safety”). Chodzi im o to, aby podjąć działania w tym obszarze, gdzie rząd federalny tego nie zrobi.

Nowy Jork i Connecticut wprowadziły nowe ograniczenia dotyczące posiadania broni po tragedii w Szkole Podstawowej Sandy Hook.

Cztery wymienione stany zobowiązały się również do dzielenia się informacjami z baz danych o zdrowiu psychicznym, nakazach aresztowania i nakazach ochrony, co ma powstrzymać niepredysponowane osoby do zakupu broni w innym stanie.

Wielu naszych mieszkańców jedzie do innych stanów na różne zakupy – mówi Malloy. – Istnieje prawdopodobieństwo, że przekraczają granice także po to, by kupić broń, więc dlaczego mielibyśmy sobie nie udostępniać tych informacji? – pyta.

ar

wróć

Fotorelacje

Dzień Żołnierzy Wyklętych w Amerykańskiej Częstochowie

W niedzielę 4 marca w Amerykańskiej Częstochowie odbyły się obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych, zorganizowane przez Komitet Obchodów Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego oraz Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej (SWAP) we współpracy ze stowarzyszeniem Pamięć.us. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Marzec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
03-18-2018
Spotkanie z fotografem Czesławem Czaplińskim
03-18-2018
Tradycyjny parafialny obiad Św. Józefa w Hartford
03-18-2018
Warsztaty tematyczne „Polska Wielkanoc“ w Polskim Domu Narodowym
03-18-2018
Kiermasz charytatywny Fundacji We See You
03-18-2018
„All you can eat” w Krakow Deli w Woonsocket
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com