Connecticut

poleć serwis drukuj
grypa Liczba zachorowań...

Kolejne 20 śmiertelnych przypadków grypy w Connecticut

03-02-2018

 

Przedstawiciele służby zdrowia w Connecticut podali, że z powodu wirusa grypy zmarło kolejnych 20 osób, w tym drugie dziecko. Łącznie w tym sezonie choroba ta uśmierciła aż 97 osób.

W czwartek Departament Zdrowia Publicznego opublikował dane z tygodnia od 10 do 17 lutego. Oznaczają one, że jest to najbardziej śmiercionośny sezon grypowy od czasu epidemii grypy w 2009 roku.

Dr Raul Pino, stanowy komisarz ds. zdrowia publicznego, mówi że hospitalizowanych zostało około 1,950 osób z potwierdzonymi przypadkami grypy. Podkreśla, że wciąż nie jest za późno, by dostać szczepionkę przeciw grypie.

78 z 97 ofiar grypy to osoby w wieku powyżej 65 lat. Zmarło też dwoje dzieci: 6-letnia Emma Splan z Norwalk w zeszły weekend oraz 10-letni Nico Mallozzi z New Canaan 14 stycznia.

ar

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com