Connecticut

poleć serwis drukuj

Przygody „Pchły Szachrajki” w Szkole Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bridgeport

03-02-2018

Spektakl odbył się...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

„Chcecie bajki? Oto bajka: była sobie Pchła Szachrajka…” – historię przygód psotnej pchły widzom zgromadzonym w sali pod kościołem św. Michała Archanioła w Bridgeport przedstawili aktorzy z Polskiego Instytutu Teatralnego z Nowego Jorku, którzy przyjechali na zaproszenie Szkoły Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II.

Spektakl odbył się w sobotę 17 lutego i zachwycił zarówno dzieci, jak i dorosłych. Aktorzy żywiołowo i z humorem przedstawili przygody małej pchełki, zachęcali też do interakcji publiczność. Po przedstawieniu była okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z teatralną ekipą z Nowego Jorku.

opr. JS


Zespół „Pchły Szachrajki”:
Adaptacja tekstu, reżyseria: Izabella Laskowska
Muzyka: Waldemar Wisniewski
Scenografia: Sara Wechsler, Uta Szczerba
Kostiumy: Basia Malinowska
Inspicjent spektaklu, światło: Z. Laskowski
Zdjęcia: J. Pacia
Występ: Anna Podolak, Justyna Kostek, Izabella Laskowska
www.polishtheatreinstitute.org

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com