Connecticut

poleć serwis drukuj

Tradycja święcenia pokarmów

04-13-2018

Rodziny Naporowski...
Beata Okoń i Sylwia...
Tosia, Artur i Jan...
Klaudia...
Fot. Robert...
Fot. Robert...

W Wielką Sobotę, jak tradycja każe, większość osób kieruje swe kroki do świątyni, by poświęcić pokarmy na wielkanocny stół. W New Britain parafianie z kościoła Świętego Krzyża i Serca Jezusa już od 9:00 rano całymi rodzinami przynosili pięknie przystrojone koszyczki z pokarmami do poświęcenia.

To piękny i radujący serce widok, gdy rodzice prowadzą swoje pociechy, które dumnie niosą te koszyczki. Daje to nadzieję, że i one, gdy dorosną, będą ten zwyczaj kontynuować – mówi Robert Iwanicki.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com