Connecticut

poleć serwis drukuj

Tradycja święcenia pokarmów

04-13-2018

Rodziny Naporowski...
Beata Okoń i Sylwia...
Tosia, Artur i Jan...
Klaudia...
Fot. Robert...
Fot. Robert...

W Wielką Sobotę, jak tradycja każe, większość osób kieruje swe kroki do świątyni, by poświęcić pokarmy na wielkanocny stół. W New Britain parafianie z kościoła Świętego Krzyża i Serca Jezusa już od 9:00 rano całymi rodzinami przynosili pięknie przystrojone koszyczki z pokarmami do poświęcenia.

To piękny i radujący serce widok, gdy rodzice prowadzą swoje pociechy, które dumnie niosą te koszyczki. Daje to nadzieję, że i one, gdy dorosną, będą ten zwyczaj kontynuować – mówi Robert Iwanicki.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com