Connecticut

poleć serwis drukuj

Zastrzyk gotówki dla stanowego budżetu?

04-15-2018

Prywatna firma z sektora nieruchomości może pomóc stanowi Connecticut w rozwiązaniu problemów finansowych, zakupując budynki rządowe. Spółka Oak Street Real Estate Capital, której centrala mieści się w Chicago, zaoferowała stanowi oraz jego stolicy Hartford nawet 2 miliardy dolarów za zakup nieruchomości – od budynków biurowych po zakłady opieki zdrowotnej. Firma chce podnieść czynsze o 1.5% rocznie, by uzyskać 7.25% początkowego zwrotu – podał Bloomberg.

Rząd stanu Connecticut boryka się z chronicznymi deficytami budżetowymi i niedofinansowanym systemem finansów publicznych, zaś Hartford było w stanie uchronić się przed bankructwem w zeszłym roku dzięki stanowym obligacjom.

Proponowana umowa może faworyzować kupującego, ponieważ stopa kapitalizacji wynosząca 7.25% jest wyższa niż stosowana w przypadku biur urzędowych (około 6 proc.). Stawka jest również wyższa niż ta, którą Connecticut zapłaciło za pożyczenie pieniędzy we własnym zakresie w ciągu roku.

Gregory Kraut, członek rządu miasta Westport i partner zarządzający w K Property Group, który złożył ofertę, podkreślił, że nie bierze za to opłaty od Oak Street. – Po prostu chcę, aby nasz stan podjął mądrą decyzję – powiedział Bloombergowi. – Z moim zapleczem finansowym i nieruchomościami, mam dla nich kilka opcji – dodał.

Biuro gubernatora Connecticut Dannela Malloya, pod otrzymaniu listu z ofertą, oświadczyło że „podejmie to wyzwanie”.

W październiku Oak Street zamknęło fundusz inwestycyjny na nieruchomości na poziomie 1.25 miliarda dolarów, z inwestorami, którzy mieli fundusz emerytalny nauczycieli Illinois czy stanowy fundusz emerytalny pracowników w Pensylwanii.

ar

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com