Connecticut

poleć serwis drukuj
Wśród polityków...

Coraz bliżej legalizacji rekreacyjnego używania marihuany

04-15-2018

Komitet ds. Środków Zgromadzenia Ogólnego przegłosował ustawę, która ma zalegalizować rekreacyjne używanie marihuany w Connecticut. 27 ustawodawców było za, 24 przeciw. Teraz ustawa trafi do Izby Reprezentantów.

Nie jest jasne, jak daleko dojdzie projekt ustawy na bieżącej sesji, która kończy się 9 maja. Jej zwolennik, Demokrata z New Haven Juan Candelaria, mówi o „pracy w toku”, która przygotuje Connecticut na ewentualną legalizację.

W sąsiednim stanie Massachusetts sprzedaż detaliczna marihuany rekreacyjnej rozpocznie się w lipcu. Niektórzy ustawodawcy Connecticut wyrażają jednak obawy dotyczące przewidywanych kosztów regulacji marihuany.

Projekt ustawy wymaga od różnych agencji państwowych opracowania planu regulacji tego narkotyku i przedłożenia go Zgromadzeniu Ogólnemu do 1 października.

ar

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com