Connecticut

poleć serwis drukuj
Zdaniem...

Rośnie poparcie stanowych ustawodawców dla opłat za przejazdy w Connecticut

04-15-2018

Komitet ustawodawczy niejednomyślnie przyjął plan rozmieszczenia dziesiątek elektronicznych urządzeń na autostradach Connecticut. Zgromadzenie Ogólne Komitetu ds. Finansów, Dochodów i Obligacji – jednego z największych i najbardziej wpływowych komitetów – pozwoliło stanowemu Departamentowi Transportu na wdrożenie systemu pobierania opłat w całym Connecticut.

Szczegóły nie zostały podane, ale opłaty zostaną prawdopodobnie nałożone na autostrady I-95, I-84, Merritt Parkway oraz wzdłuż tras stanowych, takich jak Rt. 8 i Rt. 9. Roczne przychody z tego tytułu szacowane są na 800 milionów dolarów i mają zostać wykorzystane na remonty dróg i mostów oraz zmniejszenie zatłoczenia.

Republikańscy ustawodawcy zdecydowanie sprzeciwiają się opłatom drogowym, nazywając je kolejnym podatkiem w stanie, w którym i tak jest ich już za dużo.

Pomiędzy Greenwich i New Haven byłoby 12 opłat za przejazd – powiedział Toni Boucher (R-Wilton). – To by oznaczało 200 dolarów miesięcznie mniej w czyichś dochodach. To podatek, a nie opłata za przejazd – dodał.

Ale Demokraci twierdzą, że system autostrad w stanie pilnie potrzebuje naprawy i podkreślają, że dodatkowe pieniądze pomogą naprawić dziury, ulepszyć mosty i zmniejszyć zatory.

Być może nigdy nie będzie wspólnej płaszczyzny porozumienia, ale nasza infrastruktura na tym ucierpi, a najgorszy scenariusz oznacza, że to życie kierowców może być zagrożone – mówił stanowy senator Carlo Leone (D-Stamford).

ar

wróć

Fotorelacje

Dzień Przyjaciela w Polskiej Szkole Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood, NJ

6 kwietnia uczniowie Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood zaprosili na zajęcia swoich amerykańskich przyjaciół. Była to okazja do tego, by pokazać im polską szkołę oraz pochwalić się tym, że uczą się dodatkowego języka. „Dzień Przyjaciela” w Polskiej Szkole w Lakewood jest organizowany każdego roku i z roku na rok inicjatywa ta cieszy się coraz większą popularnością. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com