Connecticut

poleć serwis drukuj
Występy polonijnych...

Podczas Festiwalu Małej Polski działać będą 2 sceny

04-15-2018

W niedzielę 29 kwietnia br. na Broad Street w New Britain odbędzie się VII edycja Festiwalu Małej Polski. O programie artystycznym i rozrywkowym „Biały Orzeł” rozmawia z  Katarzyną Kordek, znaną również jako Kate Stone.

„Biały Orzeł”: Jakie atrakcje czekają gości tegorocznego Festiwalu Małej Polski?

Katarzyna Kordek (koordynatorka programu artystycznego Festiwalu Małej Polski): Będą dwie sceny. Na głównej odbędą się najważniejsze rzeczy – od oficjalnego otwarcia, przez koncerty rockowe, występy artystyczne dzieci ze Szkoły Języka Polskiego w New Britain, po występy folklorystyczne i polkę. W tym roku musimy zbudować dach nad sceną, ponieważ w tamtym roku zespół Polka Band nam się zwinął z powodu deszczu.

Jakie zespoły zagrają?

Zagra Piotr Olejniczak, który zaprasza do wspólnych występów różnych gości. Bardzo dobrze gra na gitarze polskiego rocka, ma fajny wokal i wszyscy go tutaj lubią. Ma też bogate doświadczenie z Polski. Grał na festiwalu 2 lata temu, ale sam. Mimo to publiczności się podobało. Na drugiej scenie zagra zespół Rasberry Goats, czyli Malinowe Kozy. To grupa założona przez byłych członków dwóch znanych miejscowej Polonii zespołów – Broad Street Blues Band oraz The Falcons.   

Co uczestnicy festiwalu lubią najbardziej? Co im się najbardziej podoba w programie rozrywkowym?

Rodzice i dziadkowie uwielbiają oglądać swoje dzieciaki na scenie. To jest takie podkreślenie polskości, ukoronowanie całego roku nauki. Ładną polszczyzną śpiewają piosenki, tańczą poloneza – to są silne polskie akcenty. Ludzie doskonale bawią się przy konkursie jedzenia pączków, który odbędzie się również w tym roku. Będzie też Lori Ann Marchese, która wraz ze swoimi dziewczynami będzie ćwiczyć na scenie. Oprócz tego absolutnie podoba się występ zespołu Polanie – to zawsze jest taka nasza perełka. W tym roku wystąpią między godz. 15 a 16. W strojach ludowych śpiewają piękne ludowe piosenki i tańczą po całej scenie, wirując po niej. Coś niesamowitego! Ludzie to uwielbiają.  

Co ciekawego jeszcze mamy w programie rozrywkowym?

Odbędą się też m.in.: losowanie loterii Polsko-Amerykańskiej Fundacji w Connecticut, program taneczny w wykonaniu Miss Polonii, a dla dzieci będzie oczywiście karuzela.

Ile czasu zajmuje przygotowanie takiego programu rozrywkowego?

Nie jest to prosta robota. Ja pracuję nad tym od 3-4 tygodni, a szczegóły będziemy ustalać w trakcie festiwalu. Zależy mi na tym, żeby każdy, kto przyjdzie, o dowolnej godzinie, znalazł coś dla siebie.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wakacje z Panem Bogiem w Perth Amboy, NJ

Kolejny rok z rzędu w dniach od 1 do 7 lipca odbyły się „Wakacje z Panem Bogiem” organizowane przez parafię św. Jana Pawła II w Perth Amboy, NJ na czole z o. Waldemarem Łątkowskim i grupą opiekunów, wśród których były również Siostry Służebniczki NMP NP z New Jersey. Wakacje miały miejsce nad Lake George w północnej części stanu Nowy Jork. Uczestniczyło w nich 120 dzieci i młodzieży, a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa latka. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
07-20-2018
Koncert Krzysztofa Medyny i Adama Makowicza
07-21-2018
Dożynki w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard
07-21-2018
Dyskoteka w Polskim Centrum im. św. Jana Pawła II w Clearwater
07-21-2018
Kongres 60 milionów – edycja Buffalo
07-21-2018
Turniej tenisa stołowego w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com