Connecticut

poleć serwis drukuj
Występy polonijnych...

Podczas Festiwalu Małej Polski działać będą 2 sceny

04-15-2018

W niedzielę 29 kwietnia br. na Broad Street w New Britain odbędzie się VII edycja Festiwalu Małej Polski. O programie artystycznym i rozrywkowym „Biały Orzeł” rozmawia z  Katarzyną Kordek, znaną również jako Kate Stone.

„Biały Orzeł”: Jakie atrakcje czekają gości tegorocznego Festiwalu Małej Polski?

Katarzyna Kordek (koordynatorka programu artystycznego Festiwalu Małej Polski): Będą dwie sceny. Na głównej odbędą się najważniejsze rzeczy – od oficjalnego otwarcia, przez koncerty rockowe, występy artystyczne dzieci ze Szkoły Języka Polskiego w New Britain, po występy folklorystyczne i polkę. W tym roku musimy zbudować dach nad sceną, ponieważ w tamtym roku zespół Polka Band nam się zwinął z powodu deszczu.

Jakie zespoły zagrają?

Zagra Piotr Olejniczak, który zaprasza do wspólnych występów różnych gości. Bardzo dobrze gra na gitarze polskiego rocka, ma fajny wokal i wszyscy go tutaj lubią. Ma też bogate doświadczenie z Polski. Grał na festiwalu 2 lata temu, ale sam. Mimo to publiczności się podobało. Na drugiej scenie zagra zespół Rasberry Goats, czyli Malinowe Kozy. To grupa założona przez byłych członków dwóch znanych miejscowej Polonii zespołów – Broad Street Blues Band oraz The Falcons.   

Co uczestnicy festiwalu lubią najbardziej? Co im się najbardziej podoba w programie rozrywkowym?

Rodzice i dziadkowie uwielbiają oglądać swoje dzieciaki na scenie. To jest takie podkreślenie polskości, ukoronowanie całego roku nauki. Ładną polszczyzną śpiewają piosenki, tańczą poloneza – to są silne polskie akcenty. Ludzie doskonale bawią się przy konkursie jedzenia pączków, który odbędzie się również w tym roku. Będzie też Lori Ann Marchese, która wraz ze swoimi dziewczynami będzie ćwiczyć na scenie. Oprócz tego absolutnie podoba się występ zespołu Polanie – to zawsze jest taka nasza perełka. W tym roku wystąpią między godz. 15 a 16. W strojach ludowych śpiewają piękne ludowe piosenki i tańczą po całej scenie, wirując po niej. Coś niesamowitego! Ludzie to uwielbiają.  

Co ciekawego jeszcze mamy w programie rozrywkowym?

Odbędą się też m.in.: losowanie loterii Polsko-Amerykańskiej Fundacji w Connecticut, program taneczny w wykonaniu Miss Polonii, a dla dzieci będzie oczywiście karuzela.

Ile czasu zajmuje przygotowanie takiego programu rozrywkowego?

Nie jest to prosta robota. Ja pracuję nad tym od 3-4 tygodni, a szczegóły będziemy ustalać w trakcie festiwalu. Zależy mi na tym, żeby każdy, kto przyjdzie, o dowolnej godzinie, znalazł coś dla siebie.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com