Connecticut

poleć serwis drukuj
Przewodniczący...

Dostawcy usług internetowych w Connecticut nie będą mogli blokować treści

05-12-2018

W jednym głosowaniu Senat stanu przywrócił prawo, które zabrania dostawcom usług internetowych w Connecticut blokowania stron internetowych oraz pobierania opłat za szybsze dostarczanie ich treści.

Była zastępca gubernatora stanu Nancy Wyman oddała głos, który przy remisie partyjnym 18-18, zadecydował o rozpatrzeniu wniosku.

Projekt ustawy, który początkowo został zablokowany w komisji za pomocą taktyki proceduralnej, jest odpowiedzią na działania Federalnej Komisji Łączności (FCC). W zeszłym roku Komisja odstąpiła od ustaw dotyczących neutralności sieci autorstwa byłego prezydenta Baracka Obamy. Stany Waszyngton i Oregon już przyjęły własne ustawy o neutralności sieci, zabraniające dostawcom blokowanie lub dławienie treści.

Przewodniczący Senatu Bob Duff (D-Norwalk), powiedział, że otwarty internet jest dobry dla biznesu, studentów i konsumentów Connecticut. Podkreślił też, że przyjęty środek nie jest kwestią partyjną.

Myślę, że wycofanie zasady neutralności internetu było niebezpieczne ze strony administracji Trumpa. To naprawdę nie było uzasadnione i wywołało niestety wiele chaosu i obaw wśród ludzi w całym kraju – powiedział Duff.

ar

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com