Connecticut

poleć serwis drukuj
Przewodniczący...

Dostawcy usług internetowych w Connecticut nie będą mogli blokować treści

05-12-2018

W jednym głosowaniu Senat stanu przywrócił prawo, które zabrania dostawcom usług internetowych w Connecticut blokowania stron internetowych oraz pobierania opłat za szybsze dostarczanie ich treści.

Była zastępca gubernatora stanu Nancy Wyman oddała głos, który przy remisie partyjnym 18-18, zadecydował o rozpatrzeniu wniosku.

Projekt ustawy, który początkowo został zablokowany w komisji za pomocą taktyki proceduralnej, jest odpowiedzią na działania Federalnej Komisji Łączności (FCC). W zeszłym roku Komisja odstąpiła od ustaw dotyczących neutralności sieci autorstwa byłego prezydenta Baracka Obamy. Stany Waszyngton i Oregon już przyjęły własne ustawy o neutralności sieci, zabraniające dostawcom blokowanie lub dławienie treści.

Przewodniczący Senatu Bob Duff (D-Norwalk), powiedział, że otwarty internet jest dobry dla biznesu, studentów i konsumentów Connecticut. Podkreślił też, że przyjęty środek nie jest kwestią partyjną.

Myślę, że wycofanie zasady neutralności internetu było niebezpieczne ze strony administracji Trumpa. To naprawdę nie było uzasadnione i wywołało niestety wiele chaosu i obaw wśród ludzi w całym kraju – powiedział Duff.

ar

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com