Connecticut

poleć serwis drukuj
Konkurs odbędzie...

Ruszył casting do konkursu Miss Polonia CT 2019

05-12-2018

Ten konkurs to już nasza tradycja – mówi Bogumiła Gładysz, organizatorka i koordynatorka konkursu Miss Polonia Connecticut. Właśnie ruszył casting do kolejnej edycji. Pierwsze spotkanie z chętnymi dziewczynami odbędzie się 26 maja w willi przy 9 SunnyLadge Street w New Britain.

To jest miejsce muzealne – willa, która jest wypożyczana na różne fundraisery. Mamy załatwionego fotografa i kamerzystę, którzy będą robić także wywiady z dziewczynami. Wstępnie planujemy zaprezentować wszystkie kandydatki podczas Festiwalu w Lake Compounce. Jeśli będzie dostateczna lista kandydatów, to konkurs odbędzie się w dwóch, a nawet trzech kategoriach: Miss Polonia, Miss Polonia Nastolatek i Mister Polonia CT. Jeśli się zgłosi mniejsza liczba uczestniczek, to konkurs przeniesiemy na wrzesień, a w Lake Compounce zrobimy konkurs tylko dla nastolatek – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” pani Bogumiła.

Do konkursu można się zgłaszać elektronicznie e-mailem (misspoloniact@gmail.com) lub przez telefon (nr 960-883-2277). Kandydatki muszą mieć polskie korzenie i być stanu wolnego. Muszą mieć również udokumentowany pobyt w Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego warto się zgłosić? – Ten konkurs stał się już naszą historią i wiele dziewczyn bierze udział w konkursie chociażby z tego względu, że identyfikują się z Polonią i polskością i to jest dla nich jednym ze sposobów na zaprezentowanie się przed swoją społecznością. Poza tym dajemy stypendium, a osoba która wygra, wystąpi na wyborach Miss Polonia USA w Nowym Jorku. Mamy w tej chwili 4 kandydatki i 1 kandydata na Mister Polonia. Zobaczymy co będzie dalej – mówi Bogumiła Gładysz.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com