Connecticut

poleć serwis drukuj
Konkurs odbędzie...

Ruszył casting do konkursu Miss Polonia CT 2019

05-12-2018

Ten konkurs to już nasza tradycja – mówi Bogumiła Gładysz, organizatorka i koordynatorka konkursu Miss Polonia Connecticut. Właśnie ruszył casting do kolejnej edycji. Pierwsze spotkanie z chętnymi dziewczynami odbędzie się 26 maja w willi przy 9 SunnyLadge Street w New Britain.

To jest miejsce muzealne – willa, która jest wypożyczana na różne fundraisery. Mamy załatwionego fotografa i kamerzystę, którzy będą robić także wywiady z dziewczynami. Wstępnie planujemy zaprezentować wszystkie kandydatki podczas Festiwalu w Lake Compounce. Jeśli będzie dostateczna lista kandydatów, to konkurs odbędzie się w dwóch, a nawet trzech kategoriach: Miss Polonia, Miss Polonia Nastolatek i Mister Polonia CT. Jeśli się zgłosi mniejsza liczba uczestniczek, to konkurs przeniesiemy na wrzesień, a w Lake Compounce zrobimy konkurs tylko dla nastolatek – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” pani Bogumiła.

Do konkursu można się zgłaszać elektronicznie e-mailem (misspoloniact@gmail.com) lub przez telefon (nr 960-883-2277). Kandydatki muszą mieć polskie korzenie i być stanu wolnego. Muszą mieć również udokumentowany pobyt w Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego warto się zgłosić? – Ten konkurs stał się już naszą historią i wiele dziewczyn bierze udział w konkursie chociażby z tego względu, że identyfikują się z Polonią i polskością i to jest dla nich jednym ze sposobów na zaprezentowanie się przed swoją społecznością. Poza tym dajemy stypendium, a osoba która wygra, wystąpi na wyborach Miss Polonia USA w Nowym Jorku. Mamy w tej chwili 4 kandydatki i 1 kandydata na Mister Polonia. Zobaczymy co będzie dalej – mówi Bogumiła Gładysz.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com