Connecticut

poleć serwis drukuj
Zdjęcie z turnieju...

Dzięki wsparciu fundacji z Connecticut baseball staje się w Polsce coraz bardziej popularny

05-16-2018

Już po raz 18. drużyny baseballistów z Europy środkowej i wschodniej walczyły o Puchar Prezydenta RP w Międzynarodowym Halowym Turnieju „Działdowo Cup”, który jest jedną z największych tego typu imprez w Europie. Rywalizacja odbyła się w pierwszej połowie marca 2018 roku. Udział wzięły w niej zespoły z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Mołdawii.

Turniej rozegrany został w dwóch halach sportowych w Działdowie i Narzymiu. W sumie okazję do zaprezentowania swoich umiejętności miało 19 drużyn (11 zagranicznych i 8 z Polski), czyli ponad 300 uczestników. Puchar Prezydenta RP przypadł w tym roku zespołowi z Białorusi. Najlepszą polską drużyną okazali się być Yankees Działdowo, prowadzeni przez Andrzeja Krzykowskiego.

Turniej od 18 lat organizowany jest przez Zdzisława Ziółkowskego, któremu pomagają wolontariusze i sponsorzy. Dzięki popularyzowaniu tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży Polska zdążyła doczekać się już drużyn seniorskich, co daje nadzieję na to, że zobaczymy kiedyś baseballistów z Polski na igrzyskach olimpijskich.

Polish National Youth Baseball Foundation, zlokalizowana w Connecticut, szuka osób i organizacji, które chciałyby wspomóc promocję tego sportu w Polsce i w Europie wschodniej. W tym celu prowadzona jest zbiórka sprzętu baseballowego, który przyda się młodym zawodnikom. Organizację można także wesprzeć finansowo, przesyłając czeki na adres: PNYBF, 222 Ocean Drive East, Stamford, CT 06902.

Al Koproski, opr. Anna Miler

wróć

Fotorelacje

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stamford

Sztab WOŚP w Stamford – pod kierownictwem Kazimiery Ferenc w Stamford – zebrał prawie 5 tys. dolarów. Fot. PSS Stamford

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com