Connecticut

poleć serwis drukuj
Zdjęcie z turnieju...

Dzięki wsparciu fundacji z Connecticut baseball staje się w Polsce coraz bardziej popularny

05-16-2018

Już po raz 18. drużyny baseballistów z Europy środkowej i wschodniej walczyły o Puchar Prezydenta RP w Międzynarodowym Halowym Turnieju „Działdowo Cup”, który jest jedną z największych tego typu imprez w Europie. Rywalizacja odbyła się w pierwszej połowie marca 2018 roku. Udział wzięły w niej zespoły z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Mołdawii.

Turniej rozegrany został w dwóch halach sportowych w Działdowie i Narzymiu. W sumie okazję do zaprezentowania swoich umiejętności miało 19 drużyn (11 zagranicznych i 8 z Polski), czyli ponad 300 uczestników. Puchar Prezydenta RP przypadł w tym roku zespołowi z Białorusi. Najlepszą polską drużyną okazali się być Yankees Działdowo, prowadzeni przez Andrzeja Krzykowskiego.

Turniej od 18 lat organizowany jest przez Zdzisława Ziółkowskego, któremu pomagają wolontariusze i sponsorzy. Dzięki popularyzowaniu tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży Polska zdążyła doczekać się już drużyn seniorskich, co daje nadzieję na to, że zobaczymy kiedyś baseballistów z Polski na igrzyskach olimpijskich.

Polish National Youth Baseball Foundation, zlokalizowana w Connecticut, szuka osób i organizacji, które chciałyby wspomóc promocję tego sportu w Polsce i w Europie wschodniej. W tym celu prowadzona jest zbiórka sprzętu baseballowego, który przyda się młodym zawodnikom. Organizację można także wesprzeć finansowo, przesyłając czeki na adres: PNYBF, 222 Ocean Drive East, Stamford, CT 06902.

Al Koproski, opr. Anna Miler

wróć

Fotorelacje

Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

Tradycyjnie już od ponad 30 lat druga niedziela sierpnia jest dniem przybycia pieszych pielgrzymek do Amerykańskiej Częstochowy. Pątnicy mieszkający na co dzień w różnych stanach USA wędrują do Duchowej Stolicy Polonii z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocząc się szczególnie w tym czasie z naszymi rodakami pielgrzymującymi na Jasną Górę w Polsce. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com