Connecticut

poleć serwis drukuj

Boże Ciało w parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport

06-07-2018

Fot. Ewa Kamiński
Fot. Ewa Kamiński
Fot. Ewa Kamiński
Fot. Ewa Kamiński
Fot. Ewa Kamiński
Fot. Ewa Kamiński
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

Uroczystość Bożego Ciała w polskiej parafii św. Michała Archanioła w Bridgeport każdego roku gromadzi liczną grupę wiernych. Nie inaczej było w niedzielę 3 czerwca, kiedy to po mszy świętej ze świątyni wyruszyła procesja do czterech ołtarzy.

Za ich przygotowanie odpowiedzialne były organizacje polonijne i parafialne oraz Szkoła Kultury i Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bridgeport, która tradycyjnie przygotowała ołtarz pod muralem upamiętniającym patrona tej placówki.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com