Connecticut

poleć serwis drukuj
Projekt Beehive...

Ruszyły prace przy Beehive Bridge

06-07-2018

1 czerwca 2018 roku ruszył remont mostu między centrum New Britain a Małą Polską. Oficjalnego otwarcia prac budowlanych dokonała burmistrz miasta Erin Stewart, w obecności lokalnych i stanowych polityków, m.in. senator Terry Gerratany czy reprezentanta Williama Petita Jr. Projekt Beehive Bridge ma być gotowy w ciągu 2 lat.

Ten innowacyjny projekt obejmuje całkowity remont odcinka Main Street, który biegnie przez trasę (route) nr 72 oraz wiadukt. Inspiracją był most Frog w Willimantic. Gdy prace zostaną zakończone jesienią 2019 roku, odnowiony most będzie nie tylko bardziej atrakcyjny i przyjazny dla pieszych, ale będzie miał też cztery płaskorzeźby pszczół, ula oraz unikalnego wielobarwnego plastra miodu. Projekt ten nawiązuje oczywiście do nowego logo miasta i jego bogatej przemysłowej przeszłości. Na logo widnieje ul i pszczoły oraz hasło „Przemysł wypełnia ul, dając miód”.

Celem realizacji projektu jest ponowne połączenie dwóch stron śródmieścia New Britain, które zostały podzielone w 1970 roku przez budowę trasy Route 72 przez centrum śródmieścia. Podział ten był źródłem narzekań przez dziesięciolecia, gdyż wiadukt przy Main Street z wąskimi chodnikami, długą przestrzenią i dużym hałasem z autostrady jest barierą dla pieszych.

Projekt Beehive Bridge o wartości 7.5 miliona dolarów to piąta faza nagrodzonego programu Complete Streets Masterplan, który ma na celu stworzenie lepszego, bardziej przyjaznego dla pieszych i rowerzystów śródmieścia, a także infrastruktury, która usprawni ruch uliczny. Wiadukt nad Main Street jest główną arterią komunikacyjną pomiędzy centrum miasta a Małą Polską, a także dzielnicą biznesową New Brite Plaza. Finansowanie inwestycji pochodzi ze szczebla federalnego (Federal Transit Authority Bus Livability) oraz ze strony stanu.

Oprócz elementów w kształcie ula projekt obejmuje również ulepszenia dla pieszych, takie jak poszerzenie chodników z 8 do 20 stóp, dekoracyjne elementy uliczne, elementy sztuki oraz utworzenie dwóch małych parków po północnej stronie mostu.

Taka architektura zapewni przyjazną i miłą dla oka bramę do centrum New Britain. Od czasów Rewolucji Miejskiej i budowy autostrady kilkadziesiąt lat temu ta ruchliwa arteria została po prostu zadeptana i od dłuższego czasu potrzebowała remontu i liftingu – powiedziała burmistrz Erin Stewart.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Bazar Bożonarodzeniowy w Amerykańskiej Częstochowie

Doroczny Bazar Bożonarodzeniowy został zorganizowany przez Polską Szkołę im. Matki Bożej Częstochowskiej przy Amerykańskiej Częstochowie. Bazar odbył się tradycyjnie już w sanktuaryjnej kafeterii. Można było na nim zakupić wiele polskich produktów i przedmiotów dekoracyjnych związanych z nadchodzącymi świętami. Fot. czestochowa.us

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Grudzień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
12-22-2018
Wieczór kolęd w wykonaniu lokalnych artystów w Polskim Centrum w Clearwater
12-23-2018
Doroczne Koncerty Bożonarodzeniowe zespołu kameralnego SLAVIC ARTS ENSEMBLE
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonez
12-24-2018
Wigilia w Klubie Polonia, Inc.
12-24-2018
Kolacja wigilijna w Polskim Centrum w Clearwater
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com