Connecticut

poleć serwis drukuj
Projekt Beehive...

Ruszyły prace przy Beehive Bridge

06-07-2018

1 czerwca 2018 roku ruszył remont mostu między centrum New Britain a Małą Polską. Oficjalnego otwarcia prac budowlanych dokonała burmistrz miasta Erin Stewart, w obecności lokalnych i stanowych polityków, m.in. senator Terry Gerratany czy reprezentanta Williama Petita Jr. Projekt Beehive Bridge ma być gotowy w ciągu 2 lat.

Ten innowacyjny projekt obejmuje całkowity remont odcinka Main Street, który biegnie przez trasę (route) nr 72 oraz wiadukt. Inspiracją był most Frog w Willimantic. Gdy prace zostaną zakończone jesienią 2019 roku, odnowiony most będzie nie tylko bardziej atrakcyjny i przyjazny dla pieszych, ale będzie miał też cztery płaskorzeźby pszczół, ula oraz unikalnego wielobarwnego plastra miodu. Projekt ten nawiązuje oczywiście do nowego logo miasta i jego bogatej przemysłowej przeszłości. Na logo widnieje ul i pszczoły oraz hasło „Przemysł wypełnia ul, dając miód”.

Celem realizacji projektu jest ponowne połączenie dwóch stron śródmieścia New Britain, które zostały podzielone w 1970 roku przez budowę trasy Route 72 przez centrum śródmieścia. Podział ten był źródłem narzekań przez dziesięciolecia, gdyż wiadukt przy Main Street z wąskimi chodnikami, długą przestrzenią i dużym hałasem z autostrady jest barierą dla pieszych.

Projekt Beehive Bridge o wartości 7.5 miliona dolarów to piąta faza nagrodzonego programu Complete Streets Masterplan, który ma na celu stworzenie lepszego, bardziej przyjaznego dla pieszych i rowerzystów śródmieścia, a także infrastruktury, która usprawni ruch uliczny. Wiadukt nad Main Street jest główną arterią komunikacyjną pomiędzy centrum miasta a Małą Polską, a także dzielnicą biznesową New Brite Plaza. Finansowanie inwestycji pochodzi ze szczebla federalnego (Federal Transit Authority Bus Livability) oraz ze strony stanu.

Oprócz elementów w kształcie ula projekt obejmuje również ulepszenia dla pieszych, takie jak poszerzenie chodników z 8 do 20 stóp, dekoracyjne elementy uliczne, elementy sztuki oraz utworzenie dwóch małych parków po północnej stronie mostu.

Taka architektura zapewni przyjazną i miłą dla oka bramę do centrum New Britain. Od czasów Rewolucji Miejskiej i budowy autostrady kilkadziesiąt lat temu ta ruchliwa arteria została po prostu zadeptana i od dłuższego czasu potrzebowała remontu i liftingu – powiedziała burmistrz Erin Stewart.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

25-lecie Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield

W sobotę, 2 marca, w eleganckich wnętrzach The Bethwood w Totowa, NJ odbył się bankiet jubileuszowy z okazji 25-lecia Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Stanisława Kostki w Garfield, NJ oraz zjazd absolwentów. Fot. Archiwum szkoły

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com