Connecticut

poleć serwis drukuj
Projekt Beehive...

Ruszyły prace przy Beehive Bridge

06-07-2018

1 czerwca 2018 roku ruszył remont mostu między centrum New Britain a Małą Polską. Oficjalnego otwarcia prac budowlanych dokonała burmistrz miasta Erin Stewart, w obecności lokalnych i stanowych polityków, m.in. senator Terry Gerratany czy reprezentanta Williama Petita Jr. Projekt Beehive Bridge ma być gotowy w ciągu 2 lat.

Ten innowacyjny projekt obejmuje całkowity remont odcinka Main Street, który biegnie przez trasę (route) nr 72 oraz wiadukt. Inspiracją był most Frog w Willimantic. Gdy prace zostaną zakończone jesienią 2019 roku, odnowiony most będzie nie tylko bardziej atrakcyjny i przyjazny dla pieszych, ale będzie miał też cztery płaskorzeźby pszczół, ula oraz unikalnego wielobarwnego plastra miodu. Projekt ten nawiązuje oczywiście do nowego logo miasta i jego bogatej przemysłowej przeszłości. Na logo widnieje ul i pszczoły oraz hasło „Przemysł wypełnia ul, dając miód”.

Celem realizacji projektu jest ponowne połączenie dwóch stron śródmieścia New Britain, które zostały podzielone w 1970 roku przez budowę trasy Route 72 przez centrum śródmieścia. Podział ten był źródłem narzekań przez dziesięciolecia, gdyż wiadukt przy Main Street z wąskimi chodnikami, długą przestrzenią i dużym hałasem z autostrady jest barierą dla pieszych.

Projekt Beehive Bridge o wartości 7.5 miliona dolarów to piąta faza nagrodzonego programu Complete Streets Masterplan, który ma na celu stworzenie lepszego, bardziej przyjaznego dla pieszych i rowerzystów śródmieścia, a także infrastruktury, która usprawni ruch uliczny. Wiadukt nad Main Street jest główną arterią komunikacyjną pomiędzy centrum miasta a Małą Polską, a także dzielnicą biznesową New Brite Plaza. Finansowanie inwestycji pochodzi ze szczebla federalnego (Federal Transit Authority Bus Livability) oraz ze strony stanu.

Oprócz elementów w kształcie ula projekt obejmuje również ulepszenia dla pieszych, takie jak poszerzenie chodników z 8 do 20 stóp, dekoracyjne elementy uliczne, elementy sztuki oraz utworzenie dwóch małych parków po północnej stronie mostu.

Taka architektura zapewni przyjazną i miłą dla oka bramę do centrum New Britain. Od czasów Rewolucji Miejskiej i budowy autostrady kilkadziesiąt lat temu ta ruchliwa arteria została po prostu zadeptana i od dłuższego czasu potrzebowała remontu i liftingu – powiedziała burmistrz Erin Stewart.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
06-26-2018
Koncert grupy Walk Away
06-28-2018
Wykład Sary Campbell pt. „A Polish Odyssey” w Bibliotece Publicznej w Chicopee
06-29-2018
Noc Świętojańska w Haller Post w New Britain
06-29-2018
Wykład Alana Walkera i koncert: Gwiazdy Akademii cz. I w Coral Gables
06-29-2018
Występ Diana Blue i przyjaciele
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com