Connecticut

poleć serwis drukuj

Weterani w New Britain uczcili pamięć zmarłych kolegów i żołnierzy poległych na różnych frontach świata

06-07-2018

Fot. Robert...
Fot. Robert...
Fot. Robert...
Fot. Robert...
Fot. Robert...
Fot. Robert...

Obchody Memorial Day – Dnia Pamięci w New Britain rozpoczęły się już 27 maja o 8:00 rano na cmentarzu parafialnym przy pomniku „Katyń”, gdzie w krótkich przemowach w języku angielskim i polskim przybliżono zgromadzonym tragiczną historię mordu dokonanego na polskich oficerach przez NKWD. Po angielsku rys historyczny tej zbrodni przedstawił Wesley Szaciło, natomiast w języku polskim przemawiał Ryszard Supiński, komendant Pl. #111 SWAP w New Britain.

30 maja w kościele Najświętszego Serca o godz. 10:00 odprawiona została uroczysta msza św. w intencji poległych żołnierzy. W tym samym dniu złożone zostały wieńce pod pomnikiem I wojny światowej w Walnut Hill Park, przed monumentami upamiętniającymi gen. Tadeusza Kościuszkę i gen. Kazimierza Pułaskiego przy Burritt Street oraz przy pomniku w Central Park, gdzie mowę wygłosiła burmistrz miasta New Britain Erin Stewart. Na zakończenie mistrz ceremonii, weteran Marine Corps John Lynch, podziękował wszystkim za udział i zaprosił na popołudniową paradę.

Robert Iwanicki, opr. JS

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com