Connecticut

poleć serwis drukuj

Przygody „Pchły Szachrajki” w Polskiej Szkole Sobotniej im. Adama Mickiewicza w Stamford

06-09-2018

Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...
Fot. Archiwum...

19 maja w Polskiej Szkole Sobotniej im. Adama Mickiewicza w Stamford Polski Instytut Teatralny z Nowego Jorku przedstawił inscenizację klasyki literatury dziecięcej: „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy.

Autorem adaptacji tekstu oraz reżyserem jest Izabella Laskowska, obecna prezes i dyrektor wykonawczy Polskiego Instytutu Teatralnego. Aktorki żywiołowo i z humorem przedstawiły przygody małej pchełki, zachęcały też do interakcji publiczność, dzieci zaś reagowały wybuchami śmiechu i oklaskami.

Teatrzyk dla uczniów ufundowała Rada Rodziców.

opr. JS

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com