Connecticut

poleć serwis drukuj
Organizatorzy...

Dni Polskie w Lake Compounce

06-09-2018

W dniach 9 i 10 czerwca 2018 roku w pięknym wodnym parku w Lake Compounce odbędą się kolejne Dni Polskie. Będzie to już dwudziesta edycja tej imprezy organizowanej przez oddział Connecticut Kongresu Polsko-Amerykańskiego.

Wśród atrakcji będą m.in.: obficie zaopatrzona kuchnia polska, stoiska wystawców, w tym z polskimi wyrobami, polska muzyka na żywo. Organizatorzy przygotowali również specjalnie dla dzieci roller coastery, karuzele i ślizgawki wodne. Będą również gry i zabawy dla całych rodzin.  Bilety w cenie 25 dolarów można kupić m.in. w sklepach na Broad Street w New Britain. Po skasowaniu przy stanowisku Kongresu zamienią się w bilet na loterię.

bo

wróć

Fotorelacje

O. Adam Szustak w Worcester

W dniach 24-26 sierpnia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Worcester, MA odbyły się rekolekcje, które prowadził dominikanin o. Adam Szustak. Trzydniowe rekolekcje opierały się o codzienną Eucharystię z konferencją po mszy. Zwieńczeniem spotkań była uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej oraz uroczysta celebra mszy św. wraz z odpustem zupełnym na warunkach zwykłych dla wszystkich zgromadzonych. Fot. Archiwum parafii

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com