Connecticut

poleć serwis drukuj

„Noc Świętojańska” w New Britain – baw się i pomagaj!

06-09-2018

W programie zabawy...
W programie imprezy...
Roman Nowak od...

W piątek, 29 czerwca, w Haller Post (112 Grove St., New Britain, CT) odbędzie się zabawa charytatywna „Noc Świętojańska”. W programie imprezy, podobnie jak rok temu, przewidziana jest degustacja win, poczęstunek, muzyka na żywo i cash bar, a także konkurs z nagrodami na najładniejszy wianek. Jednak wieczór ten będzie okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale też do tego, by pomóc potrzebującym dzieciom w Polsce, bowiem cały dochód przekazany zostanie Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” w Piwnicznej Zdroju w Polsce.

Cel warty wsparcia

Pomagam im już od 5 lat. Mieszkam w Stanach Zjednoczonych już od prawie 50 lat, ale pochodzę z Piwnicznej Zdroju i moja rodzinna miejscowość nadal jest mi bliska. A cel stowarzyszenia, czyli pomoc niepełnosprawnym i przewlekle chorym dzieciom oraz ich rodzinom, naprawdę zasługuje na wsparcie. Rok temu dzięki zabawie udało się zebrać ponad 7,000 dolarów, drugie tyle przekazałem z własnej kieszeni. W tym roku mam zamiar zrobić podobnie, czyli również przekażę we własnym zakresie taką sumę, jaką uda się zgromadzić podczas zabawy – deklaruje Roman Nowak, prezes Rady Polsko-Amerykańskiej, która jest organizatorem dorocznych dożynek w New Britain oraz inicjator piątkowej zabawy. – Co miesiąc otrzymuję od nich sprawozdania z postępu prac, dokładnie wiem, na co idą przekazane przez pieniądze. Niedawno otrzymałem także list z podziękowaniami dla Polonii w New Britain, która tak ofiarnie wspiera stowarzyszenie – dodaje.

Apel o pomoc

List, o którym mowa, zaczyna się słowami: „Drodzy Przyjaciele z New Britain, CT! Na początku w imieniu wszystkich rodziców dzieci niepełnosprawnych pragnę serdecznie podziękować za dotychczasową pomoc przy budowie ośrodka dla niepełnosprawnych w Kosarzyskach w gminie Piwniczna Zdrój. To dzięki Państwa pomocy uwierzyliśmy, że nasze dzieci doczekają się wymarzonego domu – miejsca, w którym będą się czuły bezpieczne i otrzymają profesjonalną pomoc od osób tam pracujących”. „W naszej gminie jest ok. 50 dzieci niepełnosprawnych z różnymi schorzeniami: najczęściej są to porażenie mózgowe, autyzm, niepełnosprawność fizyczna i intelektualna. Niektóre dzieci wymagają całodobowej pomocy” – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia „Nasz Dom” Maria Kulig w dalszej części listu i zwraca się do wszelkich ludzi dobrej woli, których wśród Polonii w New Britain i okolicy nie brakuje, o pomoc: „W imieniu rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz samych dzieci proszę Państwa o pomoc, aby na ich twarzach pojawił się uśmiech zwiastujący nadzieję na lepszą przyszłość. Aby dzieci niepełnosprawne w naszej gminie miały swój upragniony dom (…)”.

Zabawa rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety w cenie $35 od osoby można nabyć u Romana Nowaka pod numerem tel.: 860-989-5066, w MaxMarcie, restauracji Belvedere, redakcjach „Białego Orła” i „Super Expressu” oraz w Haller Post.

JS


„Nasz Dom”

Piwniczna Zdrój to niewielka, licząca nieco powyżej 10,000 mieszkańców miejscowość koło Nowego Sącza w województwie małopolskim. Właśnie tam z inicjatywy osób chcących pomóc niepełnosprawnym i przewlekle chorym w 2001 roku powstało stowarzyszenie pod nazwą: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom”. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane, a od 2008 roku posiada status organizacji pożytku publicznego. Głównym celem jest utworzenie ośrodka dla osób niepełnosprawnych. I choć droga do realizacji tego celu wydaje się być jeszcze daleka, to członkowie stowarzyszenia i rodzice niepełnosprawnych dzieci robią, co w ich mocy, by ich marzenie w końcu się ziściło. Wiele rzeczy wykonują nakładem własnej pracy i z własnych środków finansowych, jednak bez pomocy z zewnątrz nie są w stanie dokończyć remontu budynku, w którym będzie się mieścił ośrodek.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu można znaleźć na stronie www.stowarzyszenie-naszdom.org.

wróć

Fotorelacje

jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Waśko w polskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu

9 czerwca br. w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Pocieszenia na Williamsburgu, NY odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Powitanie lata z Jubilatem". Podczas imprezy świętowano 25-lecie święceń kapłańskich ks. Andrzeja Waśko, wikarego w tej polskiej parafii. W programie zabawy był przewidziany m.in. taneczny korowód z jubilatem, o oprawę muzyczną zadbał zespól Sygnał, a wszyscy goście mogli liczyć na smaczny posiłek. Fot. Marcin Żurawicz

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Czerwiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
06-26-2018
Koncert grupy Walk Away
06-28-2018
Wykład Sary Campbell pt. „A Polish Odyssey” w Bibliotece Publicznej w Chicopee
06-29-2018
Noc Świętojańska w Haller Post w New Britain
06-29-2018
Wykład Alana Walkera i koncert: Gwiazdy Akademii cz. I w Coral Gables
06-29-2018
Występ Diana Blue i przyjaciele
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com